top of page

ТОП-міста Польщі!

Найздоровіші міста в Польщі. Де краще жити?


Де краще жити в Польщі? Цим питанням задається кожен, хто приїздить сюди, у невідому для них країну. Польща - це європейська держава, яка має дуже багато інноваційних та комфортних умов для проживання, але є ті міста, які полюбляють всі від поляків до іноземців.


Був розроблений рейтинг, в якому брати участь 66 польских міст. Критерії оцінювання були такі: виконання програми охорони здоров'я, який показник смертності від небезпечних хвороб, поверхню зелених насаджень, якість повітря і т.д.


Результати показали, що найбільш корисно для здоров'я проживати у Варшаві.Саме це місто експерти визнали найздоровішим. Вони наголосили, що там впровадили аж 359 програм щодо охорони здоров'я, у той час як середній показник по інших містах складає всього 42 програми.


На другомі місці в рейтингу - Ополє. Тут місцева влада видала на галузь охорони здоров'я в перерахунку на 1 жителя найбільшу кількість грошей серед усіх інших міст. Замикає трійку лідерів місто Хожув, де видатки на охорону здоров'я в перерахунку на 1 жителя майже такі ж, як і в Ополю. Крім того, в Хожуві зелені зони займають маже 1/4 території міста.А так виглядає перша десятка рейтингу найздоровіших міст Польщі: 1) Варшава 2) Ополє 3) Хожув 4) Гданськ 5) Жешув 6) Кошалін 7) Білосток 8) Гдиня 9) Сопот 10) Познань Крім основного рейтингу, експерти назвали міста-переможців у кожній з восьми категорій, які оцінювалися. Категорія “Здоров'я” - Ополє Категорія “Населення та покоління” - Жешув Категорія Соціальні та комунальні послуги” - Жешув Категорія “Освіта” - Білосток Категорія “Житло” - Глівіце Категорія “Навколишнє середовище” - Сопот Категорія “Інфраструктура” - Нови Сонч Категорія “Простір” - Свіноуйшчє А так виглядає остання десятка рейтингу, яка показує найменш корисні для здоров'я міста Польщі 66) Домброва Гурніча 65) Свєнтохловіце 64) Єленя Гура 63) Ченстохова 62) Забже 61) Явожно 60) Битом 59) Пйотркув Трибунальський 58) Сосновець 57) Влоцлавек


14 переглядів

Comments


bottom of page