top of page

TAX FREE: що це таке і як це працює в Польщі

Чи знаєте ви, що ви можете повернути сплачений податок у польській торговій мережі? Це можливо завдяки TAX FREE. Розповідаємо, що це таке і як ним користуватися.

Що таке TAX FREE?


TAX FREE – це програма, яка дозволяє мандрівникам з-за меж Європейського Союзу отримати відшкодування ПДВ, сплаченого при купівлі товарів у Польщі. Важливо, що мандрівник не обов’язково має бути громадянином Європейського Союзу.


Система TAX FREE вигідна як покупцям, так і продавцям. Оскільки продавці можуть застосовувати ставку ПДВ 0% до доставки товарів, які були повернуті мандрівнику. Але це можливо за умови дотримання всіх правових норм.

Справа в тому, що ПДВ зазвичай йде на пенсійне забезпечення громадян ЄС.


Таким чином, особа, яка не є громадянином Європейського Союзу, може повернути кошти, сплачені як ПДВ. Бо іноземець уже платить податки у своїй країні і не зобов’язаний платити в іншій.


TAX FREE поширюється практично на всі види товарів. Винятком є ​​паливо, за яке вам не повернуть частину коштів.Хто може використовувати TAX FREE?


Як вже було сказано, системою TAX FREE може скористатися будь-який мандрівник, який приїхав з-за меж Європейського Союзу. Для цього потрібно придбати будь-який товар у Польщі чи іншій країні та вивезти його за її межі в країну, яка не входить до ЄС.


Відповідно до закону, право на реєстрацію TAX FREE має кожен громадянин, який постійно проживає за межами Європейського Союзу.


Ця практика поширена в Польщі, оскільки в країні стягується ПДВ. Те саме стосується й інших країн Європейського Союзу. При експорті товару за межі ЄС ціна розраховується нетто, тобто без податку. Тож якщо ви експортуєте товар за межі ЄС, можете розраховувати на часткове відшкодування його вартості.За яких умов можна скористатися TAX FREE?

Незважаючи на те, що програма розповсюджена по всьому ЄС, потрібно виконати певні умови, щоб скористатися нею. У Польщі вони такі:

 1. ви не працевлаштовані в Польщі;

 2. Ви не маєте постійного місця проживання або посвідки на проживання в Польщі;

 3. ти не біженець;

 4. ви не є резидентом Республіки Польща;

 5. сума вашої покупки має бути не менше 200 злотих, а іноді навіть 300 злотих;

 6. необхідно придбати товар в офіційному магазині і обов'язково отримати чек або рахунок-фактуру;

 7. товар повинен бути вивезений з Польщі протягом 3 місяців з моменту покупки.

Отже, як бачите, програма створена спеціально для мандрівників. Також переконайтеся, що придбаний товар можна експортувати за межі Польщі .Як користуватися TAX FREE?

Якщо ви приїхали до Польщі як турист, ви можете скористатися програмою TAX FREE. Однак варто пам'ятати, що в залежності від магазину умови можуть дещо відрізнятися. Тому про подробиці варто дізнатися відразу.

Одна точка, однак, фіксована для всіх магазинів. Це підготовка документації, тобто підтвердження покупки. Щоб успішно скористатися умовами програми, квитанція повинна містити:

 1. дані та печатка;

 2. своє прізвище, ім'я та по батькові;

 3. серія та номер закордонного паспорта;

 4. вашу домашню адресу та місце проживання;

 5. назву товару, що купується, і його ціну;

 6. дата покупки;

 7. підписи покупця і продавця.


Уважно перевірте ці дані в магазині. Бо якщо будь-який із цих пунктів не буде включений у рахунок, ви не зможете скористатися умовами програми TAX FREE. Електронна квитанція чи роздрукована – неважливо. Але до нього обов’язково додається фіскальний чек.


По можливості не знімайте ярлики з товару і не відкривайте упаковку до перетину кордону. Адже довести, що товар новий, буде складніше.
Які є способи відшкодування ПДВ?

Якщо все пройшло добре і ви маєте право на відшкодування ПДВ, то знайте, що отримати його можна кількома способами:

 1. Прямо в магазині. Для цього необхідно повернутися в магазин, де був придбаний товар. При собі необхідно мати квитанцію з печаткою митниці, чек та посвідчення особи. Гроші видадуть відразу в магазині готівкою.

 2. Під час перетину кордону. У цьому випадку вам потрібно стати в живу чергу. Вам знадобляться ті ж документи, що і при зверненні в магазин, але пам'ятайте, що це може зайняти багато часу.

 3. У відділенні Global Blue. Це компанія з повернення податків. У цьому випадку ви можете отримати відшкодування готівкою або на картку. Але будьте готові чекати довго. Крім того, з вас можуть стягнути плату.

 4. Опублікувати. Цей варіант найскладніший і досить ризикований. Ви повинні надіслати всі документи до Global Blue. Будьте готові, що відповідь прийде не швидко, і ваші документи можуть бути втрачені. У цьому випадку ви не зможете отримати відшкодування.

Ви можете скористатися будь-яким зручним способом повернення, але враховуйте всі нюанси, щоб уникнути незручностей.Мобільний додаток для реєстрації TAX FREE

Нещодавно у Польщі з’явився додаток mTaxFreePl. Ця програма має значно спростити процес отримання відшкодування. Відтепер усі необхідні документи завжди будуть в електронному вигляді. Тож їх більше не потрібно друкувати.


Додаток можна завантажити через Google Play або App Store . Щоб використовувати його, вам потрібно один раз підтвердити свій профіль. Також у заяві потрібно буде вказати свої паспортні дані. Авторизація відбувається під час митного оформлення.


Завдяки додатку TAX FREE ви можете відстежувати статус повернення та не турбуватися про наявність необхідних документів. Адже вони автоматично затягнуться в додаток.

7 переглядів

Comments


bottom of page