top of page

2023-2024 навчальний рік у Польщі: коли починається та коли шкільні канікули?

До початку навчального року залишилось зовсім небагато часу. 4 вересня всі учні Польщі повертаються до шкіл. Через те, що 1 вересня припадає на п'ятницю, польські чиновники трохи продовжили канікули. Нижче подаємо новини на 2023-2024 навчальний рік, а також календар канікул і вихідних.
Коли в Польщі починається 2023-2024 навчальний рік?

Початок навчального року цього року буде пізніше звичайного, а не 1 вересня. У зв’язку з тим, що цей день припадає на п’ятницю, навчальний рік розпочнеться на початку наступного тижня – у понеділок, 4 вересня 2023 року . Навчальний рік триватиме 291 день, протягом якого на учнів чекають кілька перерв у навчанні, а також додаткові вихідні.


Навчальний рік у Польщі зазвичай починається у вересні і закінчується в кінці червня . Протягом року є дві основні канікули: зимові, які зазвичай відбуваються в січні або лютому, і літні канікули, які починаються в кінці червня і тривають до вересня.


Навчальний рік у Польщі ділиться на два семестри:

  • Перший починається у вересні і закінчується в січні-лютому;

  • Другий триває з січня-лютого по червень.

Трохи інша ситуація у випускників середньої школи. Як завжди, навчальний рік у них закінчиться трохи раніше – наприкінці квітня . Це дата, встановлена ​​Міністерством національної освіти для завершення дидактичних і виховних занять в останній рік навчання в середніх школах, технікумах, професійно-технічних училищах і ліцеях для дорослих, де дидактичні та виховні заняття починаються в перший день тижня. вересня. 

Осінні канікули в Польщі в 2023-2024 навчальному році


Однією з особливостей польського навчального року є те, що в Польщі немає осінніх і весняних канікул. Однак це не означає, що студенти не відпочиватимуть протягом першого семестру. Восени студенти матимуть можливість відпочити від навчання під час офіційних вихідних, які відзначаються в Польщі восени:

  • День всіх святих відзначається 1 листопада ;

  • День Незалежності Польщі відзначають 11 листопада .

Варто зазначити, що у 2023 році День незалежності Польщі припадає на суботу, тому цього року у цей день не буде збільшено кількість вихідних для студентів. 

Зимові та різдвяні канікули в Польщі в 2023-2024 навчальному році


Різдвяні та новорічні вихідні в Польщі

Цього навчального року різдвяні канікули триватимуть з 23 по 31 грудня . Це тиждень, коли студенти та вчителі можуть взяти заслужені різдвяні канікули. Слід зазначити, що різдвяні свята не слід плутати з зимовими, оскільки зимові канікули тривають довше і зазвичай починаються після новорічних свят.


У Польщі Різдво святкують 25 грудня . Крім того, святкуються додаткові дні, зокрема День святого Сильвестра 31 грудня і Новий рік 1 січня , а також Богоявлення 6 січня (Богоявлення) . Тому, згідно з національними правилами, школи в ці дні закриті.


 

Зимові канікули в Польщі


Зимові канікули – це час, коли учні та вчителі можуть відпочити більше тижня. Зимові канікули зазвичай тривають 2 тижні, а дати їх початку та закінчення відрізняються залежно від провінції . Це пов’язано з певними правовими нормами, встановленими Міністерством національної освіти.


У цей період діти можуть відпочити, провести час із сім’єю, взяти участь у різноманітних заходах, відправитися в подорожі, щоб зарядитися енергією та зарядитися енергією перед поверненням до школи. Серед поляків найпопулярнішим видом відпочинку під час зимових канікул є активний відпочинок у горах, катання на лижах, сноубордах і ковзанах.


У 2023-2024 роках зимові канікули в окремих провінціях відбуватимуться за таким графіком:

  • 15-28 січня 2024 р.: Дольношльонське, Мазовецьке, Опольське, Західнопоморське воєводства;

  • 22 січня – 4 лютого 2024 р.: Підляське, Вармінсько-Мазурське воєводства;

  • 29 січня – 11 лютого 2024 р.: Люблінське, Лодзінське, Підкарпатське, Поморське, Шленське;

  • 12-25 лютого 2024 р.: воєводства: Куявсько-Поморське, Любуське, Малопольське, Свєнтокшиське, Великопольське.


 

Весняні канікули в Польщі в 2023-2024 навчальному році

Як було сказано вище, як і з осінніми канікулами, весняних канікул у Польщі немає. Однак є тижневі вихідні, пов'язані з релігійним святом Великодня . У 2024 році Великодні свята триватимуть з 28 березня по 3 квітня . Учні повернуться до занять у середу, 3 квітня.

Також у травні на студентів чекають довгі травневі канікули, які розпочнуться 1 травня, коли Польща святкує День праці, 3 травня – День Конституції та 30 травня – День Божого Тіла . 

Канікули в Польщі в 2023-2024 навчальному році

Літні канікули у 2024 році триватимуть з 22 червня до початку вересня . Однак зауважте, що точні дати залежатимуть від вікової групи вашої дитини та школи, де навчається ваша дитина. Якщо мова йде про старшокласників, які складатимуть матуру , то іспити можуть запланувати на червень. Діти молодшого віку відвідуватимуть заняття протягом червня.

Comments


bottom of page