top of page

15 серпня у Польщі подвійне свято та вихідний на роботі: що святкують у цей день?

Для українців, які зараз проживають у Польщі через війну, важливо не лише вивчити мову країни проживання хоча б на комунікативному рівні, а й краще зрозуміти історію та культуру Польської держави. Це вияв поваги до людей, які дали притулок, а також може сприяти взаєморозумінню з поляками. 15 серпня в Польщі подвійне свято і офіційний вихідний на роботі. Пропонуємо дізнатися, які два важливих офіційних свята відзначають у країні, а також як поляки відзначають ці дні та яких традицій дотримуються. Також читайте нашу статтю, щоб дізнатися, які заходи відбудуться 15 серпня 2023 року в різних містах та регіонах Польщі.Які два свята відзначають 15 серпня в Польщі?

15 серпня в Польщі в один день відзначають два свята : День Збройних Сил Республіки Польща (День Війська Польського) і церковне свято – Успіння Пресвятої Богородиці (Матері Божої Трави), який з 1951 року в Польщі є неробочим днем. Цього року 15 серпня випадає на вівторок. Усі офіси, магазини та торгові центри будуть закриті. Новий навчальний рік розпочнеться 4 вересня, тому школи будуть закриті ( 2023-2024 навчальний рік та канікули в Польщі ). З нагоди Різдва у всіх містах Польщі відбудуться урочистості.


 

Свято Успіння Пресвятої Богородиці в Польщі

Щороку 15 серпня католики відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці . Згадки про це свято з’являються в проповідях V ст.


У цей день віряни згадують «наслідування» (кінець земного життя) Пресвятої Діви Марії, яка жила довше за Ісуса. Згідно з біблійним текстом, ангел попередив Марію про її смерть через три дні. Вона попрощалася з усіма рідними і пішла. Вважається, що це не день смерті, а день переходу Діви Марії із земного життя у вічне життя на небі та возз'єднання з сином і Богом. Це свято є одним із найважливіших у церковному календарі.


У Польщі цей день має іншу назву – Матері Божої Зеленої . Коли Діва Марія померла, апостоли хотіли її поховати, але коли відкрили труну, то не знайшли її тіла, а знайшли лише прекрасні запашні лілії та інші квіти та трави.


Офіційно свято визнано з 1950 року за рішенням Папи Римського. У цей день на вулицях Польщі можна побачити велику кількість вірян із букетами польових квітів. Вони можуть містити від 7 до 77 трав і мають різні назви залежно від регіону Польщі: розга, ограбек, пучок тощо.


У букеті часто присутні розторопша, ромашка, лаванда, валеріана, м’ята та шавлія. У центрі – рослина з жовтими квітами. Обряд освячення відбувається в церквах, де співають пісні про Богородицю, називаючи її іменами квітів. Букетик освячених рослин несуть додому і сушать.


Православна церква також відзначає схоже свято — Успіння Пресвятої Богородиці, але православні не вірять, що Пресвята Богородиця була вознесена живою на небо ( Православний календар свят на 2023 рік ).


 

Що таке День Збройних Сил Республіки Польща?

З 1951 року 15 серпня є офіційним Днем Збройних Сил Польщі в пам'ять про перемогу у вирішальній Варшавській битві (відомій також як «Диво на Віслі») у 1920 році в радянсько-польській війні 1919-1921 років. Саме завдяки польським збройним силам поляки змогли відстояти свою незалежність і запобігти вторгненню Червоної армії.

Слід зазначити, що саме УНР була союзником польського війська в боротьбі з більшовицькою навалою.


Які заходи відбудуться з нагоди Дня Війська Польського у 2023 році?


За словами міністра національної оборони Маріуша Блащака, 12-15 серпня відбудуться заходи під гаслом «Сильне біле і червоне» з нагоди Дня Війська Польського. Національна оборона та Військо Польське запланували на ці дні багато цікавих заходів.


У неділю, 13 серпня, о 13:00 запрошуємо на унікальну подію – відкриття сучасної філії Музею Війська Польського у Варшавській Цитаделі. Заплановані такі заходи:

  • марш історичних реконструкторів у одностроях польської армії Х-ХХ ст. (через ворота Цитаделі Нового міста Варшави на площі Гвардії);

  • виставка «1000 років слави польського війська», яка охоплює 3,5 тис. найцінніших пам’яток і понад 300 тис предмети з колекції Музею Війська Польського;

  • показ груп історичної реконструкції польських збройних сил, які існували від початку Польської держави до часів Листопадового повстання;

  • діорами історичних військових таборів різних епох.

Після урочистого відкриття відбудеться пікнік. 13-15 серпня – Музей Війська Польського буде відкритий для відвідувачів безкоштовно . Новий павільйон Музею Війська Польського є справжнім зразком сучасного музею 21 століття з мультимедійними кімнатами для різноманітних культурно-освітніх заходів.


15 серпня о 14:00 на Віслостраді у Варшаві відбудеться урочистий парад, у якому візьмуть участь 200 одиниць польської та іноземної військової техніки, 92 літаки, а 2000 військових з усіх видів Збройних сил Польщі представлять сучасну польську. , корейське та американське обладнання закуплене в останні роки. Серед представленої техніки будуть танки M1A1 Abrams, танки K2 і самохідні гаубиці K9, системи залпового вогню HIMARS, турецькі бойові безпілотники Bayraktar TB2 і системи ППО Patriot. Серед техніки польського виробництва будуть нові бойові машини «Борсук», бронетранспортери та самохідні міномети «Росомак», а також машини «Баобаб-К» тощо. У небі будуть представлені нові багатоцільові бойові літаки FA-50 та F-16.


12-15 серпня у різних містах Польщі відбудеться 70 пікніків, під час яких буде представлено військову техніку та техніку, яку використовує польська армія, можна буде поспілкуватися з професійними військовими, скуштувати польові страви тощо.4 перегляди

תגובות


bottom of page