top of page

Як українцям у Польщі отримати водійські права?

Перебуваючи в Польщі, українці не просто чекають закінчення війни в Україні. У багатьох відкривається новий шлях до самореалізації. Вони хочуть створити комфортне середовище для задоволення своїх потреб і амбіцій. Наприклад, відсутність водійських прав є проблемою, тому що багато компаній у Польщі, пропонуючи роботу, вказують це як вимогу до кандидатів. Насправді наявність водійських прав значно полегшує вирішення повсякденних ситуацій.

Як довго я можу користуватися посвідченням водія, виданим в Україні?


Раніше українці, які приїхали до Польщі, могли користуватися українськими водійськими правами до 31 грудня 2022 року. Нещодавно з'явилася інформація, що цей термін продовжено.


Відтепер українці можуть користуватися українськими водійськими правами до 31 грудня 2023 року. Це також стосується ліцензій, термін дії яких уже закінчився. Проте при бажанні ви можете обміняти посвідчення водія на нове за допомогою сервісу DP Document. Те саме стосується реєстрації автомобіля.


Зміни стосуються як осіб, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, так і тих, хто легально перебував у країні до початку війни. Тобто всі громадяни України. Тож, якщо ви не встигли обміняти водійські права, не хвилюйтеся з цього приводу.Фактори, що впливають на отримання водійських прав


Іноземці можуть пройти курси водія в Польщі за певних умов:

 • якщо вони перебувають у Польщі більше 185 днів,

 • якщо вони мають карту проживання,

 • якщо вони мають посвідку на проживання або діючий договір оренди.

Маючи вищезазначені документи, необхідно з’явитися у відділ зв’язку за місцем проживання та отримати номер РПК. PKK - Driver Candidate Profile - це набір даних, що ідентифікують особу, яка бажає отримати водійські права. ПКК є підставою для визнання кандидата у водії автошколами та іншими закладами, які беруть участь у процесі отримання водійських прав.


У вас є два варіанти отримання ПКК: в офісі або відправивши заяву. Ви також отримаєте номер PKK поштою.Скільки часу потрібно для отримання номера PKK?

 • негайно - якщо ваша заявка заповнена,

 • протягом 2 днів - якщо потрібно перевірити дані,

 • протягом місяця - якщо вам потрібно роз'яснення вашої ситуації, наприклад, якщо у вас є негативна довідка про стан здоров'я,

 • протягом 2 місяців, якщо ваша ситуація потребує додаткових роз’яснень.Документи, необхідні для отримання номера PKK

 • заява на отримання водійських прав,

 • медичну довідку про відсутність протипоказань до керування автомобілем,

 • чітку свіжу кольорову фотографію розміром 3,5 х 4,5 см,

 • довідка про ознайомлення зі змістом ст. 233 Кримінального кодексу.

В обраній автошколі необхідно надати номер ПКК для оновлення даних в анкеті кандидата після закінчення курсу та допуску до державного іспиту.Сертифікат здоров'я

Медичний огляд може проводитися лікарем, який має право видавати відповідну медичну довідку. Під час візиту до лікаря проводяться аналізи для визначення здатності керувати транспортними засобами. Діапазон цін на медичну довідку – 100-200 злотих, залежно від клініки.


Курси водіння

Після виконання вищевказаних формальностей ви можете приступати до навчання в обраній автошколі. Навчання триває кілька тижнів і складається з теоретичного та практичного циклу (30 годин теорії та 30 годин практичних навичок). Після навчання автошколи проводять власні іспити, завдання яких аналогічні завданням державного іспиту. Якщо ми здаємо всі іспити, школа видає атестат.


Вартість навчання

Орієнтовна вартість 1500-2500 злотих, ціна залежить від обраної школи та досвіду викладача. У багатьох випадках школи вимагають повної оплати, але ми також можемо знайти школи, які надають можливість оплати частинами.


Іспит на отримання водійських прав

Іспит на отримання водійських прав проводить Провінційний центр дорожнього руху. Для допуску до іспиту ви повинні подати ті самі документи, які ми подавали під час подання заявки на номер PKK, а також додати сертифікат автошколи. Іспит складається з теоретичної та практичної частини.Теоретична частина

Перша частина – теорія. Час очікування з моменту реєстрації 4-5 днів. Іспит проводиться у формі електронних тестів. Максимальний бал – 74, прохідний – 68. Вартість – 30 злотих. Якщо вам потрібно буде складати іспит повторно, ви повинні повторно зареєструватися та оплатити ще раз.Практична частина

Після проходження теорії переходимо до практичної частини. Вартість приблизно 140 злотих Час очікування тесту – 1-2 тижні з дати реєстрації. Скласти іспит з водіння може бути справді важко, і багато людей часто складають його кілька разів.Отримання водійських прав

Останнім кроком при видачі водійських прав є сплата збору в установі, яка видасть відповідний документ. Вартість 100,50 злотих і не залежить від місця проживання.


ВАЖЛИВО! Ціни, наведені в статті, є орієнтовними для водійських прав категорії В.

Бажаємо тобі якомога швидше стати водієм!

Comments


bottom of page