top of page

Як українцям отримати пенсію в Польщі?

Пенсійний фонд України пропонує різні способи виплати пенсій українським пенсіонерам у Польщі. Запрошуємо вас ознайомитися з цими можливостями.
Як мені перевести українську пенсію до Польщі, якщо я її вже отримую в Україні?


За оцінками, у квітні 2023 року в Україні буде 10,7 млн ​​осіб пенсійного віку, які отримають пенсію. Багато з них через війну виїхали з України і зараз живуть за кордоном, зокрема в Польщі.


Тому Пенсійний фонд України розробив кілька механізмів, за допомогою яких українські пенсіонери можуть отримувати свої українські пенсії, проживаючи за кордоном. Нагадаємо, оформити українську пенсію тепер можна і дистанційно.Чи мають українці, які отримували пенсію на банківську картку, перераховувати її до Польщі?


Пенсіонери, які під час проживання в Україні отримували пенсійні кошти на банківську картку українського банку, не повинні виконувати жодних додаткових дій. Їхня пенсія продовжуватиме перераховуватися на їхній банківський рахунок, навіть коли вони перебувають у Польщі.


Тому пенсіонери можуть як завгодно використовувати свої пенсійні кошти в Польщі. Раніше ми писали про переваги використання картки українського банку за кордоном .


Як мені перевести пенсію в Польщу, якщо я отримав її готівкою в Україні?


До початку повномасштабної війни велика кількість пенсіонерів отримували пенсії у відділеннях Укрпошти. Однак наразі не всі мають таку можливість. При оформленні пенсії кожен пенсіонер міг вибрати спосіб отримання виплат у майбутньому. Деякі вирішили одразу перевести пенсію на банківську картку.


Деякі, однак, вважали за краще отримувати свої пенсійні кошти готівкою. Так само, якщо людина не вибрала спосіб, пенсія автоматично надходила до відділення Укрпошти за місцем проживання.


Наразі Пенсійний фонд України пропонує українським пенсіонерам, які отримували грошову пенсію в Україні, два варіанти переведення виплат до Польщі

  • отримати їх на свій банківський рахунок;

  • отримати їх міжнародним переказом.


Як перевести українську пенсію в Польщу, щоб отримати її на банківську картку?


Щоб перевести українську пенсію до Польщі та мати можливість отримувати пенсійні кошти на банківську картку, розроблено покроковий механізм зміни способу отримання пенсії.


Але перед цим будь-яка особа, яка хоче перерахувати платежі на картку, повинна звернутися в будь-який український банк. Зараз багато банків в Україні (Приватбанк, Кредитбанк та ін.) дозволяють дистанційно відкрити рахунок, від якого буде залежати ваша пенсія. Після відкриття банківської картки необхідно подати заяву на перерахування пенсії на картку, яка потрібна

  • зайти на портал електронних послуг Пенсійного фонду України та авторизуватися;

  • вибрати пункт «Про пенсію»;

  • вибрати розділ «Внесення змін до пенсійних справ» - «Заява про зміну способу виплати пенсії»;

  • надавати необхідну інформацію відповідно до наданої інструкції;

  • додати скан-копії документів (паспорт, ідентифікаційний код, банківські реквізити);

  • підписати кваліфікованим електронним підписом.

Результати обробки заявки можна відстежувати в особистому кабінеті в розділі «Мої повідомлення».


Отримання української пенсії в Польщі за міжнародним переказом


Крім того, нещодавно Міністерство реінтеграції України повідомило, що відтепер пенсійні виплати можна отримати на пошті за кордоном за наявності технічної можливості АТ «Укрпошта» для переказу коштів до країни перебування.


Тому, якщо пенсіонери отримували пенсію в Україні у відділеннях «Укрпошти» і не бажають подавати заяву на зміну способу доставки грошей і відкривати пенсійний рахунок у банку, держава виплачуватиме пенсії міжнародними переказами через «Укрпошту». За цих обставин Poczta Polska готова виплачувати пенсії українським пенсіонерам готівкою шляхом міжнародного переказу між нею та Укрпоштою. Ця можливість ще розробляється. Проте вже найближчим часом нею зможуть скористатися пенсіонери.


Ця категорія українських пенсіонерів у Польщі зможе відновити отримання пенсії готівкою, надіславши поштою заяву до Пенсійного фонду України.


ВАЖЛИВО! У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон Пенсійний фонд України за його заявою може виплатити пенсію за 6 місяців до виїзду. Відлік починається з місяця, наступного за виїздом особи на постійне місце проживання.

Comments


bottom of page