top of page

Як працює польська приватна система охорони здоров’я?

Держава не завжди може забезпечити пацієнтів належним медичним обслуговуванням, тому в Польщі діє система приватного медичного страхування. Відповідаємо, на яких принципах він працює і як його можна використовувати.




Приватна медицина в Польщі

Приватне медичне страхування – це договір, який ви добровільно підписуєте зі страховою компанією або медичним закладом. Цей договір покриває витрати на профілактику, обстеження та лікування у разі хвороби. Деякі страховики навіть пропонують абонемент у спортзал, психологічні та дієтичні поради. Фахівці гарантують комплексний підхід, який дозволяє зміцнити здоров’я та заздалегідь запобігти захворюванням.


Приватне страхування, на відміну від державного медичного страхування (NFZ), дозволяє вам записатися на прийом до лікаря протягом декількох днів, тоді як дуже перевантажена державна система охорони здоров’я пропонує листи очікування на кілька місяців (а в деяких випадках навіть років) вперед. Більшість договорів також гарантують так звану «телемедицину» : у разі незначних симптомів або необхідності виписати електронний рецепт вам не потрібно йти в поліклініку, адже ви можете проконсультуватися з лікарем онлайн.


Якщо ви перебуваєте в лікарні, більшість страхових компаній виплачуватимуть вам до 200 злотих на день допомоги у зв’язку з хворобою. У середньому договір зі страховою компанією укладається на 12 місяців і часто продовжується автоматично.


Приватне медичне страхування коштує від кількох сотень до кількох тисяч злотих на рік . Все залежить від компанії, віку, стану здоров'я та пакету послуг. У Польщі внесок у Національний фонд охорони здоров’я у розмірі 9% є обов’язковим і від нього не можна відмовитися, тому приватне страхування буде додатковою ціною.


Ви можете скористатися обома страховими полісами одночасно. Якщо наш випадок не покривається приватним страхуванням, він буде покритий державним страхуванням.

Приватні поліси вигідні як фізичним особам, так і страховим компаніям, і навіть самій державі.


Крім того, щоб розвантажити систему від напливу пацієнтів, держава також може використати кошти, сплачені до Національного фонду здоров’я, на лікування інших людей, які не можуть оплатити приватну страховку або перебувають у критичній ситуації. Це рішення також дозволяє покращити обладнання та умови в державних лікарнях.

 

Як оформити приватну медичну допомогу через страхову компанію?


Більшість великих страхових компаній дозволяють придбати поліс навіть онлайн : достатньо вибрати на сайті потрібний пакет послуг, заповнити анкету, ознайомитися з умовами договору та оплатити послуги карткою. Однак, якщо вас не влаштовує онлайн-опція, ви можете записатися на зустріч зі страховиком, обговорити свої проблеми та підписати договір особисто.

 

Як укласти договір безпосередньо з медичним закладом?

Крім страхових компаній, можна укласти договір безпосередньо з приватною клінікою. Якщо страхові компанії надають комплексні поліси з різними фахівцями , то медичні заклади найчастіше пропонують придбати пакет обстежень, тестів і консультацій, що стосуються однієї сфери: профілактичний пакет, пакет здоров’я жінки, пакет психологічної допомоги , пакет реабілітації тощо.


Страховики пропонують договори на один рік або інший довгостроковий період, тоді як більшість приватних клінік пропонують короткострокові контракти (наприклад, одноразове обстеження всього тіла або 5 психотерапевтичних консультацій).


Іноді приватні медичні заклади все ж пропонують комплексні пакети лікування на 12-18 місяців. На відміну від страхових компаній, вони гарантують у своїх пакетах знижки на відвідування лікарів. Це означає, що відвідування клініки з пакетом послуг буде вигіднішим, ніж використання тих же послуг без пакету.


Якщо на момент запису в медичній компанії немає необхідного фахівця, вам доведеться зачекати, поки він з’явиться. У цьому ж випадку страхові компанії запропонують вам звернутися до лікаря з іншого медичного закладу, а це означає, що ви не втратите гроші та час.


Водночас великі мережі медичних закладів, такі як LUXMED чи Medicover, надають послуги, дуже схожі на ті, що пропонують страховики.


Для організації приватного медичного обслуговування в клініці, будь ласка, зв'яжіться з медичним закладом, заповніть анкету із зазначенням вибраних послуг, дати придбання, імені та прізвища, номера PESEL та адреси.

 

Приватне страхування від роботодавця

Багато роботодавців надають приватне медичне страхування як частину свого пакету пільг, оскільки Національний фонд здоров’я може запропонувати лише довгі черги до спеціалістів.


Швидке лікування вигідно роботодавцю: чим менше часу працівник проводить на лікарняному і чим більше займається профілактикою захворювань, тим ефективніше він працюватиме.


Більшість великих компаній надають медичне страхування безкоштовно, але іноді роботодавець ділить витрати на страхування з працівником. Умови приватного страхування варто уточнити при влаштуванні на роботу. Якщо ви бажаєте придбати більш широкий пакет послуг, ви також можете зробити це через свого роботодавця.


Економічніше придбати поліс через роботодавця, навіть якщо він попросить вас оплатити частину вартості самостійно, оскільки страхові компанії та медичні заклади часто пропонують знижки для великих групових замовлень.


 

На що звернути увагу при купівлі страховки?

Варто звернути особливу увагу на те, що в умовах багатьох страхових компаній вказано так званий «пільговий період». Це період після укладення договору, протягом якого компанія не покриває витрати на медичні послуги .


Це означає, що протягом кількох місяців, протягом яких ви вже будете платити за страховку, ви не зможете користуватися приватними медичними послугами. Таким чином страхові компанії захищаються від випадків, коли люди свідомо купують поліси, знаючи, що найближчим часом їм знадобиться дороге лікування.


Особливо тривалі терміни очікування запроваджуються для вагітних або стоматологічних послуг.


Крім того, якщо ви хочете отримати страховку від раку, деякі страхові компанії можуть відмовити вам, якщо ви перебуваєте в стадії ремісії. Однак, якщо ви хворіли на рак давно, наприклад, у дитинстві, у вас не повинно бути жодних проблем.


 

Найпопулярніші пакети приватного медичного страхування

Пакети страхування залежать від компанії, але в середньому вони такі:

 • міні-пакет: 10-12 спеціалістів, 40 лабораторних досліджень, 15 амбулаторних процедур, 2 вакцини, онлайн-консультації, 2 щеплення, 60-80 злотих на місяць;

 • звичайний пакет: 15-16 спеціалістів, 50 лабораторних досліджень, 80 досліджень, 18 амбулаторних процедур, 2 щеплення, 2 візити до психолога, 100 злотих на місяць;

 • середній пакет: 20 спеціалістів, 144 лабораторні дослідження, 35 амбулаторних процедур, відвідування додому, 140 злотих на місяць;

 • преміум-пакет: 30 спеціалістів, 450 лабораторних досліджень, алергопроби, фізіотерапевтичне лікування, амбулаторне лікування, ведення вагітності, візити додому, 275 діагностичних досліджень, 290 злотих на місяць.

Додаткові послуги, такі як огляд зубів або страхування від конкретних захворювань, можна придбати додатково, оскільки вони часто не входять у стандартні пакети.

Крім того, приватне медичне обслуговування людей похилого віку (65-67 років) зазвичай організовується окремими пакетами:

 • міні: 8 спеціалістів, гаряча лінія, 80 діагностичних досліджень, 100 злотих на місяць;

 • розширено: 14 спеціалістів, 2 візити до психолога, необмежена кількість діагностичних досліджень (або знижка на них), 160 злотих на місяць;

 • максимум: 25 лікарів, 4 психологічні консультації, 15 реабілітаційних процедур, 240 злотих на місяць.

Щоб вибрати найкращий для вас варіант, зверніть увагу не лише на ціну, а й на поточний стан здоров’я, ризик захворювання через роботу чи генетичну схильність, а також подумайте, до яких лікарів вам доведеться регулярно звертатися.


 

Оцінка приватного медичного обслуговування в Польщі

Найкращі та найбільші гравці на польському ринку приватного медичного страхування – це перевірені роками компанії. Тому варто звернути увагу на такі назви:

 • Medisky International;

 • ПЗУ ;

 • Сигнал Ідуна;

 • Uniqa ;

 • LuxMed ;

 • Inter Ubezpieczenia.

Перед підписанням договору уважно ознайомтеся з умовами, за якими страхова компанія надає послуги. Кому довірити своє здоров'я - особистий вибір і відповідальність кожної людини.


 

Приватна медицина у Варшаві

У Варшаві є багато страхових компаній, які пропонують свої послуги. Найкраще оцінені зручності:

 • Страхування колони

 • Generali Польща

 • 4Life Direct

 • InterRisk

 • ПЗУ

 • СИГНАЛ ІДУНА

 

Медичне страхування у Вроцлаві

Список найбільших страхових компаній у Вроцлаві:

 • Міжагентське страхування Гжегож Дружковскі

 • Страхова агенція Рода

 • Towarzystwo Ubezpieczeń Europa SA

 • Варто того

 • CUK страхування

 

Приватне медичне страхування в Катовіце

Страхові компанії, які пропонують приватне медичне страхування в Катовіце:

 • ПЗУ

 • Засновник

 • ДІК

 • ДРАЙВ

 

Приватне медичне страхування в Кракові

Компанії з найкращими відгуками у Кракові:

 • ДІК

 • ПЗУ

 • Видатний

 • Страхування Даріуш Сарота


 

Медичне страхування в Щецині

Наступні компанії пропонують послуги медичного страхування в Щецині:

 • Страхування E.Wojtowicz, D.Pawlukowicz

 • ПЗУ

 • Загальний


0 переглядів

Comments


bottom of page