top of page

Як працюватиме візовий центр у Львові: нові правила оформлення польської візи

Донедавна українці, які живуть у Польщі, могли подавати документи на польську візу, не виїжджаючи з країни. Однак нещодавно набули чинності нові правила оформлення візи. Таким чином, громадяни України більше не зможуть подавати документи на отримання візи в консульстві Польщі, перебуваючи за межами України.Які нові правила оформлення польської візи?


Оголошені Урядом Республіки Польща зміни в порядку отримання польської візи для громадян України означають, насамперед, те, що українці більше не зможуть отримати візовий документ під час перебування на території Республіки Польща. . Згідно з новими вимогами, особа, яка звертається за польською національною візою, в тому числі поштою чи довіреністю, має обов’язково перебувати в країні, де знаходиться консульство, тобто в Україні.

За інформацією державного сайту :

Іноземець, який проживає за межами території однієї з вищезазначених країн, у тому числі Польщі, не має права подати заяву на отримання візи в польському консульстві, розташованому в одній із вищезазначених держав, ні заочно, ні за дорученням.

Нагадаємо, раніше запроваджена можливість подання заяви поштою або через уповноважену особу мала на меті спростити процедуру отримання візи в активну фазу пандемії COVID-19, а потім, з початком війни в Україні. , він мав полегшити процедуру оформлення віз для українців. Наразі процедуру отримання візи здійснює лише Головне управління РП у Львові.


Проте після скасування стану епідемічної загрози Польща, як член ЄС, повертається до імплементації Регламенту ЄС (№ 810/2009 Європейського Парламенту та Ради від 13 липня 2009 р.) про видачу візи іноземцям. І саме ця норма вимагає від особи, якій потрібна віза, подавати її особисто.


Зверніть увагу, що українці все ще можуть подавати документи на отримання візи поштою або за довіреністю, але особа все одно має перебувати в країні, де знаходиться консульство, до якого надсилаються документи . Виняток становлять лише неповнолітні, щодо яких документи можуть подавати батьки або законні особи, які їх замінюють – особисто та під час перебування в Україні. 

Як сьогодні виглядає подача документів у візовому центрі у Львові?


Наразі документи на національну візу до Польщі у Львові можна подати безпосередньо в Консульстві РП або поштовим переказом (в цьому випадку відвідувати Центр не потрібно, а паспорт з візою буде доставлено назад за адресою в Україні). Заявку можна подати лише після попередньої реєстрації, оплати послуги та отримання терміну подачі заявок.


Реєстрація відбувається через Польський візовий центр у Львові , який відкрився 29 серпня 2022 року. Раніше, 12 серпня, компанія підписала угоду з урядом Польщі про оформлення заяв на отримання польських національних віз.


Польський візовий центр у Львові знаходиться за адресою: вул.

 • м. Львів, вулиця Гетьмана Мазепи 1Б , офіс 34.

Візовий центр працює з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 16:30, вихідний у святкові та вихідні дні. Офіційний сайт Львівського візового центру тут . Тут ви можете ознайомитись з детальною інформацією про графік роботи та послуги, які надає заклад. Також є покрокові інструкції щодо реєстрації візової заяви, яку ви можете миттєво створити онлайн .Нагадаємо, що з відкриттям візового центру у Львові Генеральне консульство Республіки Польща припинило прийом заяв на отримання національних віз для громадян України. На сьогодні отримати національну візу в Генеральному консульстві без попередньої реєстрації через візовий центр можуть лише такі особи :

 • члени сімей громадян Польщі/ЄС;

 • власники Карти Поляка та члени їхньої родини;

 • члени сімей власників Стальової Карти, отриманої на основі Карти Поляка;

 • заявники, які отримали візи за програмою BUSINESS HARBOR ( потрібна попередня заявка, надіслана електронною поштою на адресу wiza.lwow@msz.gov.pl ).

Крім того, люди можуть безпосередньо в консульстві (після попередньої реєстрації на веб-сайті e-Konsulat ) подати документи на шенгенську візу та карту проживання. Раніше ми писали про те, на яку допомогу можна розраховувати в українському консульстві в Польщі.


 

Що буде, якщо ви подасте документи на польську візу у Львові, не залишаючись в Україні?


Згідно з роз’ясненнями уряду, якщо консульство Польщі в іноземній державі отримує заяву і під час її розгляду з’ясовується, що особа, яка звертається за візою, не перебуває на території країни, де мають бути оформлені документи на візу, заявка не розглядатиметься .


Воно буде повернуто. Це стосується і українців:

Якщо Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові отримає візову анкету від особи, яка не перебуває в Україні, вона не розглядатиметься та буде повернута відправнику.

Тому Консульство України в Гданську звертається до українців бути обережними під час оформлення віз за допомогою нелегальних посередників. Сьогодні почастішали випадки, коли українці стають жертвами шахраїв, які обіцяють видати візові документи з порушенням закону та правил громадянам України, які зараз проживають у Польщі.


Як пояснює консул, сама віза не дає права на перебування за кордоном – вона дійсна лише тоді, коли на відповідній сторінці паспорта, куди проставлена ​​віза, проставлено штамп польського прикордонника. Це означає, що тільки в поєднанні з печаткою дає право подати заяву на дозвіл на проживання в Польщі .


Тому, в’їжджаючи до Польщі на підставі дійсної національної візи, власник такої візи має бути найбільше зацікавлений у тому, щоб прикордонники на польському кордоні поставили штамп із датою на відповідній сторінці паспорта. Якщо ви не отримаєте штамп, вам не залишається нічого іншого, як повернутися в Україну та знову перетнути українсько-польський кордон у встановленому порядку.


Тим, хто вже був надурений і оплачував послуги посередників під час перебування в Польщі, консул радить розпочати процедуру оформлення візи заново – цього разу особисто. І навіть якщо вам вдалося отримати візу, не заїжджаючи в Україну, ви перебуваєте в Польщі нелегально .


У цьому випадку консульство радить звернутися до поліції та подати заяву на шахраїв. Тільки це може принести задоволення. Також має бути якомога швидше вирішено питання легалізації перебування.


 

Як українцям легалізуватись у Польщі після закінчення візи?


У роз’ясненні уряду нагадується, що згідно зі спеціальним актом від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни українці можуть легально перебувати в Польщі до 4 березня 2024 року, а в окремих випадках довше (до 31 серпня для польських студентів та їхніх батьків або до 30 вересня 2024 року для випускників з батьками та студентами).


Це стосується як тих , хто став біженцем після початку повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року, так і тих, хто потрапив на територію Республіки Польща до початку війни.та перебували в країні на підставі візи чи дозволу на тимчасове проживання, термін дії якого закінчився до 1 липня 2024 року. Тому на даний момент немає потреби терміново залишати Польщу для продовження чи подачі документів на нову візу.


Варто зазначити, що на відміну від осіб, яким надано тимчасовий захист, українці, які перебувають у Польщі на підставі простроченої польської візи, можуть легально перебувати в країні, але не мають права працювати та отримувати соціальну допомогу.


Вони можуть відновити доступ до ринку праці та соціального забезпечення, заявивши про мету свого перебування як тимчасовий захист або подавши заяву на Карту тимчасового чи постійного проживання (через воєводські управління за місцем поточного проживання).


 

Які є типи робочих віз у Польщі?


Щоб подати заяву на робочу візу, ви повинні спочатку визначитися, як довго ви збираєтеся перебувати в Польщі. Тип візи може відрізнятися в залежності від тривалості вашого перебування. На даний момент в Польщі доступні такі типи робочих віз :

 • C 05 – це короткострокова шенгенська віза, яка видається, якщо працівник не має біометричного паспорта та період роботи в Польщі не перевищує 90 днів.

 • D 05 є типом національної візи . Цей тип візи не підходить для людей, які планують працювати сезонно, оскільки з таким типом візи можна працювати 180 днів на рік.

 • D 05a - ця віза дозволяє вам працювати протягом дев'яти місяців на рік . Отже, якщо ви плануєте працювати сезонно, ця віза вам підійде.

 • D 06 — це віза, яка дозволяє працювати протягом одного року . Для сезонної роботи не підходить.

Підписуючи трудовий договір, уважно читайте його умови. Це ключовий фактор при отриманні візи. Якщо ви отримаєте візу, яка не поширюється на вашу роботу, ви не зможете легально працювати в Польщі.


 

Які документи потрібні для оформлення візи


Зберіть усі необхідні документи перед походом у візовий центр . Пакет документів буде відрізнятися в залежності від типу візового документа, на який ви подаєтеся.


Документи, необхідні для отримання робочої візи

 1. Закордонний паспорт, який має бути дійсним не менше трьох місяців після закінчення національної візи;

 2. Копія першої сторінки паспорта;

 3. Якщо у вас є інший паспорт, ви повинні додати його до документів;

 4. український паспорт;

 5. Копія 1 та 2 сторінок українського паспорта, а також тих, що містять інформацію про сімейний стан та місце проживання.

 6. Ідентифікаційний номер України (ІПН) та його копія;

 7. Дві фотографії 3,5×4,5. Майте на увазі, що обличчя має займати 70-80% кадру. Фото повинно бути свіжим, тобто зробленим не раніше ніж за півроку до дати подачі документів.

 8. Візова анкета повинна бути заповнена від руки латинськими літерами;

 9. Медичне страхування (оригінал та копія). Найкраще купувати страховку в компаніях, зареєстрованих в Євросоюзі.

 10. Оригінал та копія дозволу на роботу.

Документи, необхідні для отримання шенгенської візи

 1. Заява, що підтверджує вашу фінансову спроможність перебувати в Шенгенській зоні;

 2. Інформація про можливість розміщення (номер у готелі тощо);

 3. Документ, що стосується вашої професії.4 перегляди

Comments


bottom of page