top of page

Як отримати штраф за сніг в Польщі? Корисна інформація для водіїв

Багато польських міст стикаються звеликою кількістю снігу взимку, що ставить перед водіями нові вимоги та обмеження на дорогах. Дізнайтеся, за що саме ви можете отримати штраф від 100 до 500 злотих та як уникнути неприємностей на дорогах.


Номерні знаки:

  • Якщо ваші номера не видно, через те що на них примерз сніг - це рівноцінно тому, що вони були б брудні - тому до 100 злотих


Безпечна дистанція:

  • Дотримуйтеся відстані, розрахованої на половину вашої швидкості. Взимку дороги можуть бути слизькі та відчуваються інакше, тому варто звернути увагу на якій відстані ви їдете. Штраф за порушення – до 500 злотих!


Зимова гума:

  • Хоча обов'язку щодо заміни літньої гуми немає, важливо, щоб обрана вами гума не створювала небезпеку для інших, а також пам'ятайте, що шиповані шини на території Польщі заборонені!


Прогрівання двигуна:

  • Не більше 1 хвилини під час стоянки, на жаль постояти довше з увімкненим двигуном не вийде, адже це вважається за порушення. Штраф – 100 злотих


Очищення від снігу та включення світла:

  • Важливо не лише увімкнути, але й очистити фари від снігу, щоб вони корректно працювали та освітлювали дорогу. За невиконання – штраф від 100 до 300 злотих


Протитуманні фари:

  • Використовуйте їх лише при тумані та обмеженій видимості до 50 метрів, адже можете отримати штраф у розмірі – 100 злотих.


Сніг на даху авто:

  • Якщо на даху вашого автомобіля накопичується сніг, що може впасти під час руху, це може призвести до штрафу. Важливо очищати не лише світло та номерні знаки, а й дах від снігу.


Заборона використання пристосувань для охорони від сонця:

  • Взимку важливо використовувати засоби для очищення від снігу та льоду. Але в Польщі використання спеціальних пристосувань для захисту авто від сонця під час стояння може теж призвести до штрафу.


Убирання снігу перед автомагістраллю:

  • Якщо ви використовуєте лопату для очищення свого авто взимку і сніг падає на дорогу, це може призвести до штрафу за створення небезпеки для інших учасників руху. Важливо бути обережним та вибирати місце для чистки автомобіля.


Та найцікавіше - не прив'язуйте сані до автіки для того щоб покататись, адже за таку забаву - прийдеться заплатити 500 злотих


Корисна інформація: важливість антизамерзаючої рідини:

Запасайтеся якісною антизамерзаючою рідиною для омивачів вітрового скла, оскільки взимку дороги можуть бути обприскувані сумішшю солі та води, і це може швидко вивести з ладу ваш обігрівач та омивач.

Пам'ятайте, завжди краще бути попередженим та дотримуватися правил, щоб уникнути неприємностей на дорозі взимку в Польщі. Не дайте, щоб зимова подорож стала неприємністю 🚗❄️

Comments


bottom of page