top of page

Як отримати рецепт на ліки в Польщі?

Не секрет, що значну кількість ліків у Польщі можна придбати лише за рецептом. А якщо його немає, аптекар відмовиться продати ліки. Тому для багатьох українців похід в аптеку може стати справжньою проблемою. Ми розповімо, як отримати рецепт на ліки в Польщі.Які ліки в Польщі можна придбати лише за рецептом?

У Польщі без рецепта не можна придбати такі групи ліків:

 • Психотропні препарати.

 • Антибіотики.

 • Деякі види седативних засобів.

 • Деякі види знеболюючих засобів.

 • Ліки від хронічних і важких захворювань.

 • Деякі протиалергічні препарати.

 • Деякі засоби для зниження артеріального тиску.

 • Протигрибкові та інші.

Якщо ви не впевнені, що потрібний вам препарат є у вільному продажу, перевірте, чи є на ньому абревіатура OTC. Якщо так, то ви можете купити ліки в аптеці. Крім того, він гарантовано відпускається без рецепта:

 • Має знеболюючі та протизапальні властивості.

 • Ліки проти грипу, кашлю та застуди.

 • Основні препарати від алергії.

 • Основні препарати для зниження артеріального тиску.

 • Основні седативні засоби.


 

Хто може виписати рецепт на ліки в Польщі?

У більшості випадків тільки лікар може виписати рецепт . Неважливо, в державну чи приватну клініку ви звертаєтесь. Також право виписувати рецепти мають медичні сестри, стоматологи, акушерки, ліцензовані фармацевти, фельдшери та старші асистенти.


У Польщі є два види рецептів : паперові та електронні . Зараз лікарі віддають перевагу електронним рецептам, бо це зручніше. Паперовий рецепт використовується, якщо:

 1. Пацієнт не має доступу до системи електронних рецептів.

 2. Якщо вам потрібен рецепт, щоб купити ліки в іншій країні ЄС.

 3. Якщо рецепт був виданий особі, яку неможливо ідентифікувати (наприклад, знайдена без свідомості та без документів).

 4. Якщо ліки, на які виписується рецепт, заборонені в Польщі, але були ввезені в цю країну на підставі спеціального дозволу.

Лікарі також виписують паперові рецепти за бажанням пацієнта. Але, як правило, рецепти на ліки виписують в електронному вигляді. Також варто пам’ятати, що лікарі не мають права призначати ліки, не пов’язані із захворюванням пацієнта.


 

Як отримати електронний рецепт на ліки в Польщі?

Як вже говорилося, виписати рецепт на ліки може тільки фахівець. Тому в першу чергу необхідно записатися на прийом до лікаря і відвідати медичний заклад. Якщо у вас є докази того, що вам потрібно приймати саме ці ліки, ви повинні їх надати. Але перед цим уся інформація та медична документація повинні бути перекладені на польську мову присяжним перекладачем.


Бувають випадки, коли пацієнтам з України відмовляють у виписці ліків. Це тому, що Польща та Україна мають різні підходи до лікування. Тому пацієнта можуть відправити на додаткові обстеження і тільки після цього призначити ліки.


Електронний рецепт можна отримати в мобільному додатку MojeIKP або електронному профілі пацієнта . Це може виглядати так:

 • SMS-повідомлення з кодом (якщо ви зареєстровані в електронному профілі).

 • Електронна пошта з файлом pdf.

 • Сповіщення в додатку

 • Роздруківка в паперовому вигляді.

Більшість рецептів є одноразовими і мають обмежений термін придатності. Залежно від виду препарату терміни поділяються на:

 1. Антибіотики – 7 днів.

 2. Імунологічні препарати – 120 діб.

 3. Інші електронні рецепти дійсні 30 днів.

Також можна відновити рецепт, якщо потрібно регулярно приймати певні ліки.


 

Як відновити електронний рецепт за допомогою Patient.gov.pl?

Щоб оновити електронний рецепт у профілі пацієнта :

 1. Увійдіть на сайт .

 2. Перейдіть на вкладку «Прийом» .

 3. Виберіть Мої рецепти та клацніть потрібний рецепт зі списку рецептів.

 4. Виберіть усі необхідні ліки та натисніть «Замовити рецепт».

Ви також можете зв'язатися з лікарем по телефону або електронною поштою. Потім він може відновити свій рецепт, який буде доступний на веб-сайті.


 

Як відновити електронний рецепт за допомогою додатку MojeIKP?

Ще один спосіб оновити електронний рецепт – скористатися додатком MojeIKP. Щоб отримати новий рецепт у цьому мобільному додатку:

 1. Відкрийте програму та увійдіть.

 2. Перейдіть на вкладку «Електронне здоров’я» .

 3. Знайдіть потрібний рецепт (можна скористатися пошуком).

 4. Натисніть Замовити електронний рецепт .

Якщо ви бажаєте записатися на прийом до лікаря, щоб отримати рецепт, ви можете зателефонувати за номером 800 137 200 . Гаряча лінія працює з 6.00 до 8.00 та цілодобово у вихідні та святкові дні. Наступне число 800 190 590 . Це цілодобова гаряча лінія Національного фонду здоров’я. 

Як українцям отримати безкоштовний рецепт на ліки в Польщі?

Іншим варіантом отримання рецепта є використання телемедицини , тобто онлайн-консультація лікаря . У Польщі таку можливість пропонують багато клінік. Крім того, деякі медичні заклади продовжують надавати підтримку українцям і обслуговувати їх безкоштовно.


Серед них:

 • Димедик . Надає безкоштовні медичні консультації українцям та їхнім родинам. Щоб отримати рецепт, необхідно записатися на безкоштовну медичну консультацію, зареєструвавшись на сайті, система попросить вас вказати контактні дані за номером PESEL. Потім виберіть дату та час візиту в наступній онлайн-формі . Через деякий час вам зателефонують з клініки для підтвердження запису.

 • Медичний центр Даміан . У рамках безкоштовних послуг можна отримати електронний рецепт на ліки. Для цього необхідно підписати декларацію з сімейним лікарем. Зробити це можна на веб-сайті pacijenata.gov.pl . Також ви можете зареєструватися та укласти декларацію з лікарем на сайті клініки .

 • Лікарі для України . У клініці надається безкоштовна медична та психологічна допомога. Щоб записатися на онлайн-консультацію, виберіть місто та спеціаліста. Після цього вам слід зв’язатися зі своїм лікарем, щоб підтвердити призначення.


 

Де ще можна отримати електронний рецепт?

Якщо ви не можете отримати безкоштовну онлайн-консультацію, ви можете заплатити, щоб отримати електронний рецепт . Ви можете зробити це на таких сайтах:

 • Щоб отримати електронний рецепт, заповніть спеціальну онлайн-форму . У ньому має бути вказана форма випуску препарату, кількість препарату в упаковці, дозування та кількість упаковок. Ця послуга коштує 60 злотих.

 • info.pl . Щоб отримати електронний рецепт, необхідно записатися на онлайн-консультацію до лікаря. Ціна послуги 79 злотих. Перед консультацією заповніть анкету .

 • Erecept.pl . Після онлайн-консультації з лікарем ваш рецепт буде надіслано електронною поштою. Для консультації лікаря заповніть, будь ласка, форму . Ціна послуги від 58 злотих в залежності від терміновості.

Деякі ліки в Польщі можна отримати безкоштовно . Актуальний список таких препаратів доступний тут.


 

Чи можна купити ліки в Польщі за українським рецептом?

Іноді ліки можна купити за українським рецептом . Але в цьому випадку рецепт повинен містити наступну інформацію:

 1. Назва препарату написана латиницею.

 2. Дозування та кількість препарату.

 3. Прізвище та ім'я лікаря, який призначив ліки.

 4. Повна дата народження пацієнта.

 5. Повна адреса пацієнта.

 6. Контактний телефон та адреса електронної пошти пацієнта.

 7. Дата отримання рецепта.

 8. Підпис лікаря та печатка медичного закладу.

Такий рецепт може бути оформлений не пізніше 30 днів після його отримання . При собі також необхідно мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу.


0 переглядів

Comments


bottom of page