top of page

Як отримати медичну книжку в Польщі

Ведення медичної документації є важливим для більшості роботодавців для надання послуг, громадського харчування, медичного обслуговування, догляду за дітьми до 6 років тощо. Що таке медична книжка? Яка вартість його видачі? В які заклади і як подавати документи? На ці та інші питання ми відповідаємо в цій статті.
Що таке медична документація в Польщі?

У Польщі санітарна книжка називається Health Book або Health Book . Насправді це зовсім не книжка, а довідка, яка підтверджує, що ви проходили медичне обстеження і не страждаєте будь-якими захворюваннями, які можуть заважати вашій роботі або загрожувати вашим клієнтам. З 2008 року цей документ правильно називався «медичний огляд для санітарно-епідеміологічних цілей», але за звичкою його ще називають санітарною довідкою або довідкою про стан здоров'я.


Медична карта може виглядати по-іншому, оскільки польське законодавство не визначає конкретної форми цього документа. Щоб санітарна книжка вважалася дійсною, вона повинна містити наступну інформацію :

  • прізвище, ім'я та по батькові

  • місце/галузь роботи

  • Назва тесту, результати тесту

  • дозвіл на роботу

  • дата оновлення аналізу.

Щоб отримати якийсь результат, потрібно пройти ряд тестів. Раніше ми писали про те, як знайти україномовного лікаря в Польщі .


Заведення санітарної книжки (включаючи її оплату) повинен забезпечити роботодавець, але найчастіше її наявність є однією з вимог при працевлаштуванні, тому подбати про довідку доведеться самостійно . Нижче ми розповімо, як це зробити.


 


Куди звертатися за медичною книжкою?

Щоб отримати медичну книжку, більшість людей спочатку просять у роботодавця чи сімейного лікаря направлення на санепідемстанцію . Нагадаємо, що з 1 липня 2023 року в Польщі відновили обов’язкові медичні огляди працівників .

Насправді це не обов'язково: ви можете самі піти в санепідемстанцію і попросити провести медичне обстеження.


Які тести мені потрібно зробити?

Кількість тестів залежить від професії. Зазвичай вони перевіряють фекалії, а іноді також можуть збирати сечу та кров для аналізу. Звичайно, самостійно здавати кров не доведеться, це зроблять професійні лікарі. Однак вам нададуть інструкції щодо збору калу та сечі на місці. 


Як проходить медичний огляд за медичною книжкою?

Медичний огляд для санітарної книжки дуже простий. Звертатися слід в санепідемстанцію (з направленням, якщо воно є), найближчу легко знайти в інтернеті. Там потрібно попросити надати вам медичну документацію. Потім ви отримаєте безкоштовні тестові контейнери та анкету для заповнення. Матеріал необхідно зібрати протягом трьох днів і доставити в медичний заклад.


Потім дочекайтеся результатів тесту. Це може зайняти близько тижня. Не забудьте запитати, коли прийти за результатами, адже про їхню готовність санепідемстанції додатково не повідомляють. Це просте пояснення заощадить ваш час на непотрібні поїздки до медичного центру.


Після отримання результатів необхідно звернутися до свого сімейного лікаря , який визначить допуск до роботи чи протипоказання до роботи. Він або вона може порекомендувати додаткові тести, якщо це необхідно. Якщо у вас є тимчасові або постійні протипоказання, вам не дозволять працювати на роботах, пов’язаних з їжею чи медициною. 

Скільки коштує отримати медичну документацію в Польщі?

Польські санітарно-епідеміологічні станції беруть плату за обстеження: ви заплатите від 60 до 100 злотих. Додайте до цього вартість медичного візиту і отримаєте вартість видачі медичної книжки в Польщі. Примітка : бажано зберігати документи про квитанції та результати тестування, оскільки вони допоможуть вам відновити документ у разі його втрати.


Будь ласка, зверніть увагу, що в Інтернеті є служби, які пропонують «допомогу з карткою здоров’я». Не варто користуватися подібними пропозиціями, оскільки, швидше за все, ви отримаєте підроблений сертифікат. Вас навіть можуть ув’язнити на строк до 5 років за підробку та корупцію, не кажучи вже про те, що ви можете потенційно наражати на небезпеку своїх колег і клієнтів, а також себе, якщо у вас хвороба, яку ви не лікуєте. Тому найкращий варіант – зробити це самостійно. Це не займе багато часу і зусиль.


 

Як часто мені потрібно оновлювати медичну картку в Польщі?

На це запитання немає однозначної відповіді, оскільки польське законодавство не передбачає дати відновлення медичної карти . Рішення про те, скільки буде дійсний документ, приймає лікар, який його видав.


Він може поставити галочку «не продовжувати» в графі дати продовження, і медична картка буде дійсна вічно. Лікар також може порекомендувати оновити лише певні аналізи. Якщо ви проходите додаткові тести під час роботи, ваш роботодавець оплачує їх .
Чи можна працювати в Польщі з українською медичною довідкою?

Якщо у вас є медичні книжки, видані в Україні, вони дійсні і в Польщі . Щоб він вважався дійсним, необхідно відвідати свого лікаря загальної практики. Звісно, ​​вам доведеться надати не лише сам буклет, а й результати дослідження, на підставі якого він був виданий, та його переклад на польську мову.


Якщо лікар буде задоволений вашим станом здоров'я та результатами аналізів, він прийме вашу санітарну книжку.

Деякі радять йти цим шляхом, оскільки теоретично це має бути дешевше. Інші стверджують, що нову медичну документацію краще оформити в Польщі і не ускладнювати собі переклад документів. У будь-якому випадку кожен може вибрати оптимальний спосіб отримання медичної документації.

548 переглядів

Comments


bottom of page