top of page

Які стипендії доступні для українських студентів у Польщі у 2023-2024 роках

Українські кандидати вже багато років цікавляться навчанням у Польщі. А з початку повномасштабного вторгнення кількість українських студентів у Польщі зросла. Крім того, з’явилися стипендіальні програми для українців. Про них ми розповімо в нашій статті.
Стипендія «Місяць у Польщі».

Центр Мерошевського запустив спеціальну стипендіальну програму для іноземних студентів «Місяць у Польщі» . Ця програма фінансування має на меті допомогти студентам з України , Вірменії, Грузії, Азербайджану, Молдови, Білорусі та Росії проводити невеликі дослідження в Польщі.


Розмір стипендії становить 6500 злотих . Виплачується раз на місяць. Щоб подати заявку на отримання стипендії «Місяць у Польщі», необхідно заповнити спеціальну анкету польською або англійською мовами. Заповнену форму потрібно надіслати на scholarship@mieroszewski.pl . Ви також можете надіслати запитання щодо програми на цю ж адресу електронної пошти.


важливо! На стипендію можуть претендувати люди, чиї теми досліджень пов’язані з історією, політичною ситуацією чи культурою та спадщиною Центральної та Східної Європи. Більше інформації про стипендію можна знайти на сайті .


 

Стипендія Івана Павла ІІ для студентів з України

Івана Павла ІІ для студентів з України приймаються з 1 вересня до 10 жовтня. Програма відкрита для студентів, які навчаються у Варшаві, але не обов’язково там проживають. Критерії застосування включають:

 • Високий середній бал: 4,0 для студентів та 3,5 для студентів.

 • Навчання у Варшаві.

 • Сімейний дохід не перевищує 2500 злотих на місяць на одного члена сім’ї.

Додаткові умови для студентів: відсутність магістра та вік не вище 26 років.

Стипендія призначається на 9 місяців. Розмір стипендії коливається від 500 до 1500 злотих. Щоб подати заявку на отримання стипендії, будь ласка, заповніть спеціальну анкету та надішліть її:

 • Традиційною поштою на адресу: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa .

 • В електронному вигляді за допомогою довіреного профілю .

 • Особисто в Центрі думки Івана Павла ІІ.

Більше інформації про стипендію доступно на сайті . 

Стипендіальна програма GFPS-Polska

GFPS-Polska пропонує стипендії для студентів з України . Щоб подати заявку на отримання стипендії, ви повинні відповідати таким критеріям:

 1. Мати українське громадянство.

 2. Бути студентом одного з українських чи польських університетів на момент подачі заявки.

 3. Бути не старше 26 років, якщо ви студент, або не більше 30 років, якщо ви аспірант.

 4. Мати сертифікат про знання польської мови .

 5. Цікавитися європейською ідеєю та не бути байдужим до громадянського суспільства.

Перш за все, стипендію призначатимуть люди, які мають високі академічні досягнення в академічному світі (за участь у семінарах, конференціях тощо). Очікується, що кандидати добре володіють польською мовою, як усною, так і письмовою, оскільки спілкування з колегами є важливою частиною програми.Щоб подати заявку, заповніть спеціальну анкету. До нього повинні бути додані такі документи :

 • Сучасна біографія.

 • Супровідний лист польською та українською мовами.

 • Короткий план вашого майбутнього дослідницького проекту (не більше однієї сторінки).

 • Підтвердження середнього балу з університету.

 • Офіційний документ про рівень знання польської мови.

Заповнену анкету необхідно надіслати на scholarship@gfps.pl до 10 жовтня 2023 року . Якщо вас вибрали для участі в програмі, ви можете розраховувати на отримання

 • Щомісячна стипендія 2250 злотих.

 • Можливість семестрового навчання в одному з університетів Польщі та підтримка під час працевлаштування.

 • Постійна підтримка від GFPS-Polska.

 • Безкоштовна участь у двох науково-культурних семінарах.

Детальніше про стипендіальну програму та анкету можна знайти на сайті .


 

Стипендіальна програма СТАРТ для молодих учених

Польща підтримує молодих науковців. Тому на стипендію START можуть претендувати люди, які мають успіхи в навчанні . Для цього необхідно виконати наступні критерії:

 • Бути не старше 30 років.

 • Бути докторантом польського університету або виконувати R&D роботу в Польщі (робота має бути пов’язана з науковими дослідженнями).

 • Задокументовані наукові досягнення.

Розмір стипендії становить понад 30 000 злотих, і з кожним роком сума гранту збільшується. Ці гроші можна витрачати як завгодно. важливо! У програмі СТАРТ можна взяти участь лише один раз. Заявку на участь необхідно подати до університету, де ви навчаєтеся, або до установи, де проводяться наукові дослідження. Зараз триває набір стипендіатів на 2024 рік.


Подати заявку можна до 3 листопада 2023 року. Список стипендіатів буде оголошено у другому кварталі 2024 року.


Якщо ви навчаєтесь у ВНЗ, то заява має бути підписана ректором. Якщо ви проводите дослідження, заявка має бути підписана вашим науковим керівником. Детальніше про стипендіальну програму та анкету можна знайти на сайті .


 

Соціальна стипендія для студентів у 2023/24 навчальному році

Соціальна стипендія в польському університеті призначається студенту, який перебуває у скрутному матеріальному становищі. Соціальну стипендію можуть отримувати як громадяни Польщі, так і іноземці. Щоб їх отримати, місячний дохід студента не може перевищувати 1294,4 злотих нетто на одну особу в сім’ї (станом на 2023 рік) .


Для оформлення соціальної стипендії звертайтеся до адміністрації університету . При розгляді заяви члени комісії звертатимуть увагу на доходи студента та членів його сім’ї. Якщо студент веде самостійне домашнє господарство, він зверне увагу на такі питання:

 • Вік студента не може перевищувати 26 років.

 • Наявність шлюбу.

 • Чи досяг учень повноліття.

 • Чи є на утриманні студента діти віком до 26 років або діти-інваліди.

 • Чи є у студента постійне джерело доходу?

Якщо кандидат відповідає хоча б одному з цих критеріїв, він може розраховувати на соціальну стипендію від університету. Стипендія виплачуватиметься протягом одного навчального року. Розмір стипендії кожен університет визначає індивідуально, але коливається від 480 до 1100 злотих нетто .


 

Стипендія для студентів-інвалідів

Якщо у студента є інвалідність, він може мати право на стипендію для інвалідів . Студенти, які мають один із цих документів, можуть претендувати на них:

 1. Документ про інвалідність .

 2. Документ про ступінь інвалідності.

 3. Документ про професійну та соціальну реабілітацію та працевлаштування інвалідів.

Подавати заявку на отримання стипендії потрібно раз на рік , на початку нового навчального року. Розмір стипендії визначається університетом індивідуально, але зазвичай становить кілька сотень злотих на місяць. Дохід студента не має значення.


Комісія, яка приймає рішення про призначення стипендії, враховує лише документи, що підтверджують інвалідність.


 

Стипендія за досягнення в галузі освіти і науки

Якщо у вас висока академічна успішність, ви можете подати заявку на стипендію для дослідження . Адже він має на меті підтримати талановитих студентів та мотивувати їх до подальших навчальних досягнень. Щоб отримати дослідницьку стипендію в Польщі, ви повинні відповідати таким критеріям:

 • Мати високий середній бал.

 • Участь у семінарах та конференціях.

 • Мати чітко визначені плани досліджень.

Іноді, залежно від програми стипендій, також можуть бути розглянуті:

 • Дохід в сім'ї студента.

 • Студентське волонтерство.

 • Громадська діяльність кандидата.

 • Студентський вік.

 • Освітній рівень студента.

Крім того, до заяви необхідно додати документи, що підтверджують середній бал , академічні досягнення та участь у конференціях. Також варто зазначити, що для дітей шкільного віку передбачені стипендії.


Стипендія виплачується протягом одного навчального року. Розмір стипендії залежить від навчального закладу та стипендіальної програми. Терміни подачі заявок встановлюються кожним університетом чи школою окремо.


 

Стипендія міністра науки та вищої освіти Польщі

Іншою стипендією, яка призначається за наукові чи спортивні досягнення, є стипендія Міністра освіти і науки . Однак критерії відбору дуже суворі, оскільки лише 840 студентів з усієї Польщі можуть отримати цю стипендію. Це одноразова виплата не більше 17 000 злотих. злотий. Ви можете подати заявку на отримання стипендії:

 1. Студенти з відмінними успіхами в навчанні.

 2. Студенти з видатними досягненнями в спорті.

 3. Студенти з видатними досягненнями в мистецькій діяльності, пов'язаній з їхньою сферою навчання.

Однак варто зазначити, що вони НЕ мають права подати заявку на цю стипендію :

 1. Студенти зі ступенем магістра інженерії або аналогічної галузі.

 2. Студенти, які повторно вступили на ступінь бакалавра з інженерії або аналогічної галузі.

 3. Студенти, навчальний план яких перевищує 12 семестрів.

Від імені студента заяву може подати лише ректор університету. У 2023 році необхідно забезпечити досягнення, які були зроблені до 30 вересня цього року. Заявку можна подати з 1 по 25 жовтня 2023 року. Для цього скористайтеся цим веб-сайтом .


 

Одноразова стипендія Запомоги

Якщо студент раптом потрапив у скрутне становище , він може претендувати на одноразову стипендію Запомоги . Ви можете отримати цю стипендію максимум двічі на рік і з різних причин. Ви можете розраховувати на них, наприклад, у таких випадках:

 1. Смерть члена сім'ї.

 2. Втрата медичної допомоги, як-от додаткового фінансування на окуляри за рецептом або реабілітаційне обладнання.

 3. Втрата стабільного та основного джерела доходу (стосується студента та членів його сім’ї, якщо студент перебуває на їх утриманні).

 4. Збитки, заподіяні пожежею, стихійним лихом чи іншою катастрофою.

 5. Важка хвороба учня або члена його родини.

 6. Раптова необхідність догляду за хворим членом сім'ї.

Подати заяву на призначення стипендії можна протягом усього навчального року, в тому числі під час канікул. Подається через портал USOSweb, який створюється окремо для кожного університету. Максимальний розмір допомоги становить 5500 злотих .


 

Де знайти стипендіальні програми в Польщі?

Варто зазначити, що в Польщі існують не тільки вищезгадані стипендіальні програми. Більшість університетів мають власні програми фінансової підтримки своїх студентів .


Тому ви повинні знайти цю інформацію на веб-сайті вашого університету.

Актуальну інформацію про стипендіальні програми в Польщі також можна знайти на сторінці Моя стипендія . Там можна знайти як загальнонаціональні стипендії, так і програми для окремих міст чи регіонів.


490 переглядів

Comentários


bottom of page