top of page

Що таке Diia.pl для українців у Польщі та як він працює?

Diia.pl – це зручний і багатофункціональний інструмент. Додаток створений спеціально для українських біженців і покликаний допомогти громадянам України інтегруватися з місцевими цифровими сервісами. Дізнайтеся, як встановити модуль, які функції він надає та що робити, якщо у вас виникають проблеми з його використанням, наприклад, якщо ви не можете завантажити документи своїх дітей на Diia.pl.
Хто може користуватися додатком Diia.pl?

Diia.pl є спеціальним модулем додатку mObywatel , польського еквівалента українського урядового додатку «Dia». Модуль Diia.pl з’явився у березні 2022 року. Він створений, щоб допомогти українським біженцям приєднатися до польського електронного сховища документів і отримати доступ до цифрових сервісів у Польщі.


Право користуватися модулем Diia.pl мають усі повнолітні громадяни України, які перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року, отримали номер PESEL UKR та створили довірений профіль .


Встановлення програми не є обов'язковим для громадян України . Це рішення приймає кожен потенційний користувач програми. Додаток Diia.pl є безкоштовним . Ваші витрати - це лише плата за Інтернет при завантаженні електронних документів, згідно з тарифами вашого мобільного оператора.


Що ви можете робити з Diia.pl?

Функціонал Diia.pl постійно розвивається. Наразі громадяни України, які проживають у Польщі зі статусом тимчасового захисту, можуть використовувати додаток для:

 • підтвердити свою особу;

 • запровадити електронний рецепт;

 • пройти COVID-сертифікацію;

 • перетинати зовнішній кордон ЄС .

Для користування функцією отримання електронного рецепта та COVID-сертифікату необхідно мати додаток mObywatel від версії 2.4.6 для смартфонів з операційною системою iOS або від 3.1.6 для пристроїв з системою Android.


 

Як додати Diia.pl на свій смартфон?

Для активації програми потрібен логін і пароль до довіреного профілю, телефон з Android (6.0 і новіше) або iOS (13.0 і новіше) і доступ в Інтернет. Покроковий алгоритм додавання Diia.pl виглядає так:

 1. Завантажте та встановіть програму mObywatel. Залежно від операційної системи вашого смартфона, використовуйте Google Play Store (для Android) або App Store (для iOS).

 2. Запустіть програму.

 3. Виберіть «Додати en» на головному екрані.

 4. Прочитайте інформацію про програму та погодьтеся з політикою конфіденційності.

 5. Придумайте і введіть унікальне ім'я для свого телефону.

 6. Встановіть пароль для програми. Має містити 8 символів і містити принаймні одну велику та малу літеру, принаймні одну цифру та деякі спеціальні символи (наприклад, ! @ # $% ^ & *).

 7. Введіть логін і пароль довіреного профілю.

 8. Ви отримаєте SMS з одноразовим кодом доступу, введіть його в додатку mObywatel. Якщо ви все зробили правильно, ваш документ готовий до використання!

Якщо все зроблено правильно, документ готовий до використання!Які персональні дані може підтвердити Diia.pl?

Електронний документ Diia.pl дозволяє підтвердити найважливіші дані : ім’я, прізвище, номер PESEL , дату та місце народження та громадянство. Для вашої зручності програма також містить вашу фотографію. Використовуючи електронний документ, ви можете:

 • безпечно відображати вашу особисту інформацію;

 • підтвердити статус;

 • користуватися правами у випадках, передбачених польським законодавством.

Слід зазначити, що ідентифікація особи за допомогою додатку прирівнюється до пред’явлення паспорта або ID-картки.


Як працює інструмент електронного рецепта?

Цією послугою керує eHealth Center. eRecepta дозволяє виписати рецепт в аптеці за допомогою програми mObywatel без введення номера PESEL та коду доступу. Щоб виписати рецепт, зайдіть у додаток mObywatel, натисніть кнопку eRule та виберіть рецепт, який ви хочете виписати. На екрані з’явиться QR-код, який потрібно буде показати працівнику аптеки.


Електронним рецептом можна скористатися протягом 30 днів з дати виписки рецепта або дати, встановленої лікарем, якщо це зазначено в рецепті. Для антибіотиків термін призначення скорочується до 7 днів. Протягом 120 днів можна отримати лікарські засоби, БАДи та вироби медичного призначення, ввезені з-за кордону, а також імунологічні препарати індивідуального виробництва.Як отримати е-сертифікат COVID?

Електронний сертифікат COVID полегшує подорожі країнами Європейського Союзу. Сертифікат може підтвердити, що особа була вакцинована проти COVID-19, має негативний результат тесту або перехворіла. Щоб додати сертифікат COVID EU до mObywatel, перейдіть до модуля Diia.pl, натисніть «Додати документ» і виберіть сертифікат COVID . Потім просто натисніть кнопку COVID-сертифіката в програмі, і на екрані з’явиться його QR-код, який ви можете показати за запитом.


 


Що відомо про умови перетину кордону Diia.pl?

З 23 липня 2022 року електронний документ Diia.pl вважається цифровим сертифікатом легального проживання в Польщі для українців, які тікали від війни. Таким чином, цей електронний документ функціонує як дозвіл на проживання та разом із дійсним проїзним документом дозволяє вам перетинати зовнішню корону Європейського Союзу та пересуватися в Шенгенській зоні до 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.Наскільки безпечно захищені особисті дані в програмі?

Персональні дані, що зберігаються в смартфоні, зашифровані та підписані сертифікатом, що підтверджує їх достовірність. Сертифікат ви отримаєте після активації програми. І цей сертифікат тільки для вас і поширюється тільки на ваш телефон. Навіть якщо ви втратите телефон, ваші дані залишаться в безпеці. Адже вони захищені не тільки зашифрованим записом, а й паролем блокування та паролем, який ви призначаєте при активації програми.Що робити, якщо програма не працює?

Якщо у вас виникли труднощі з установкою програми або проблеми з її використанням, зателефонуйте на гарячу лінію підтримки програми . Гаряча лінія працює в будні дні (з понеділка по п’ятницю) з 7:00 до 18:00. Оплата дзвінків - згідно з тарифами вашого оператора. Ви також можете подати заявку за адресою: KPRM-mObywatelul. Królewska 27, 0-060 Варшава , Польща.Як встановити Diia.pl для неповнолітніх?

Нещодавно з’явилася інформація, що Diia.pl додала можливість додати дитину . Для цього необхідно:

 1. Увійти в додаток mObywatel;

 2. Завантажте Diia.pl і увійдіть за допомогою довіреного профілю.

 3. Перейдіть на вкладку Діти.

 4. Введіть дані вашої дитини.


Зауважте, що ви можете додати дитину, якщо:

 • Дитина має статус UKR і перебуває в реєстрі PESEL.

 • Дитина прив'язана до вашого номера PESEL, який має статус Укр.

 • Дитина неповнолітня. Повнолітні діти можуть зареєструватися на Diia.pl самостійно.

Якщо все правильно, у вашому профілі мають з’явитися дані про дитину. Завдяки цьому ви зможете подорожувати з дитиною. 

Що робити, якщо ви не можете надіслати документи дитини на Diia.pl?

Через те, що можливість завантажувати документи дітей на Diia.pl з’явилася відносно недавно, часто трапляються випадки, коли завантажити ці дані в мобільний додаток неможливо . Однак це досить легко виправити. Алгоритм такий :

 1. Заходимо на сайт https://www.gov.pl/ .

 2. Натисніть «Перевірити свої дані або дані вашої дитини в реєстрі PESEL».

 3. Якщо дані дитини не відображаються, необхідно надіслати відповідну заяву до комуни, яка присвоїла номер PESEL батькові чи матері дитини. Заявку можна завантажити тут .

Справа в тому, що якщо дані вашої дитини не відображаються, це означає, що їх дані не пов’язані з вашими . Тому вирішувати це питання доведеться безпосередньо з муніципалітетом. До заяви обов’язково додайте такі документи:

 • Паспорт дитини та паспорт одного з батьків.

 • Песел дитини та одного з батьків.

 • Свідоцтво про народження дитини.

Після всіх маніпуляцій підпишіть заявку довіреним профілем . Після виконання цих кроків документи вашої дитини будуть автоматично завантажені на Diia.pl протягом кількох днів. Якщо цього не станеться, знадобиться особистий візит до комунального офісу, який видав номер PESEL.

0 переглядів

Comentarios


bottom of page