top of page

Що таке медичне страхування EHIC і як його отримати безкоштовно

Ви бажаєте отримати медичну страховку в усьому Європейському Союзі? Це можливо завдяки системі EHIC. Ми розповімо вам, що це таке, хто може його отримати та як отримати EHIC безкоштовно.

Що таке медичне страхування EHIC?

EHIC (картка медичного страхування) – це документ, який підтверджує наявність медичного страхування в Польщі . Англійською мовою ця абревіатура EHIC - European Health Insurance Card. Ця картка не тільки підтверджує, що ви маєте медичне страхування в Польщі, але й дозволяє вам користуватися цим страхуванням в інших країнах Європейського Союзу.EHIC можна отримати в таких випадках:

 • шопінг;

 • Туризм;

 • Освіта;

 • робота;

Варто зауважити, що послуги, які можна відкласти до повернення до Польщі, не можуть бути надані за страхуванням EHIC. В основному це стосується стоматології та косметичних процедур. Однак у надзвичайних ситуаціях ви також можете скористатися страховкою в цих областях.Як правило, карта EHIC використовується для виїзду на відпочинок за межі Польщі. Якщо ви не маєте цієї страховки, вам доведеться платити за медичні послуги за межами Польщі. Однак придбання цієї страховки не є обов'язковою умовою для виїзду за кордон.Страхування EHIC діє в:

 • країни ЄС;

 • Ісландія;

 • Ліхтенштейн;

 • Норвегія;

 • Швеція;

У цих країнах ви можете розраховувати на безкоштовні медичні послуги завдяки страховці EHIC. Картка дійсна протягом 36 місяців з дати видачі.Хто має право використовувати EHIC?


EHIC мають право як громадяни Польщі, так і іноземці. При цьому повинна бути виконана хоча б одна з цих вимог:

 1. Сплачувати внески до Національного фонду охорони здоров’я під час роботи за договором доручення;

 2. Сплачувати внески Національного фонду охорони здоров’я під час роботи за конкретним контрактом;

 3. Сплачувати внески НФЗ шляхом самостійної реєстрації у фонді (приєднатися до добровільного страхування НФЗ);

 4. Бути членом сім’ї особи, яка сплачує внески до Національного фонду охорони здоров’я;

 5. Сплачувати внески у Фонд охорони здоров'я як підприємець.


Тому основною вимогою є сплата внесків до НЗОК. При цьому страховку можуть отримати діти, дорослі та пенсіонери. Студенти, які не працюють, також можуть скористатися страховкою.Як отримати EHIC безкоштовно

Картка EHIC безкоштовна. Тому страховку платити не потрібно. Щоб приєднатися до страхування EHIC, необхідно:

 1. Роздрукуйте та заповніть анкету. Є бланк для оформлення страхування в туристичних цілях і бланк для оформлення страхування для професійних цілей .

 2. Вкажіть номер PESEL, прізвище, ім’я та по батькові, а також статус заявника. Якщо у вас немає номера PESEL, ви можете надати свої паспортні дані.

 3. Роздрукуйте форму, заповніть її, підпишіть та відскануйте.

Ви можете подати заявку як онлайн, так і офлайн. Якщо ви подаєте заявку офлайн, вам необхідно звернутися до відділення NFZ за місцем проживання. Ви також можете відправити заявку звичайною поштою.Якщо ви хочете подати заявку онлайн, ви повинні скористатися одним із цих методів:

 1. Використання профілю ePUAP :

 2. Через портал для пацієнтів ;

 3. Електронною поштою: ekuz.praca@nfz.gov.pl .До заяви також слід додати:

 • Підтвердження того, що ви студент, науковий співробітник або офіційно працюєте в Польщі;

 • Документ А1, виданий ZUS або KRUS, що підтверджує сплату податків;

 • Документ U2 - якщо ви їдете в пошуках роботи;

 • Довіреність – якщо ви страхуєте іншу особу.


Термін очікування від 3 до 5 днів. Однак, враховуючи те, що можуть знадобитися додаткові документи, починати оформлення страховки найкраще за 2-3 тижні до вильоту. Документ можна отримати особисто у відділенні NFZ або поштою.Як відновити втрачений EHIC


Картка EHIC також може бути втрачена або викрадена. Однак його можна відновити. Для цього дотримуйтеся наступного алгоритму:

 1. Заповнити заявку на отримання довідки, яка тимчасово замінює картку EHIC.

 2. Зверніться до представника закладу охорони здоров’я, де ви отримували медичну допомогу, та попросіть надіслати всі документи до Національного фонду здоров’я за місцем вашого проживання.

 3. Чекайте відповіді.

Як правило, сертифікат ви отримаєте протягом трьох днів з моменту подання заяви.

7 переглядів

Comments


bottom of page