top of page

Що таке звіт і для чого він потрібен?

Після приїзду до Польщі українці зустрілися з багатьма не дуже зрозумілими поняттями, в тому числі і зі звітом. Тож давайте розберемося, що це таке, для чого потрібен і які документи потрібно подати для його отримання. Також детальніше розглянемо види посвідок на проживання та умови їх отримання.


Що означає термін заїзд?


Отже, звіт – це реєстрація перебування в Республіці Польща. Його можуть отримати як резиденти, так і нерезиденти країни. Термін дії звіту може бути тимчасовим або постійним, тобто постійним. У першому випадку термін дії реєстрації обмежений певними датами, зокрема терміном дії візи чи карти проживання.

Українці в просторіччі називають це посвідкою на проживання, але правильніше було б назвати пропискою. Він необхідний не тільки жителям країни, а й тим, хто приїхав на тимчасове проживання, навчання або роботу. Для подачі заявки на реєстрацію встановлено обмеження. Для громадян ЄС і Польщі це 3 місяці, для всіх інших – 30 днів. 

Види реєстрації місця проживання в Польщі


Постійна реєстрація – це послуга, якою можуть скористатися громадяни Польщі, ЄС та всі, хто має дозвіл на постійне проживання.

Тимчасова реєстрація (тимчасова реєстрація) - охоплює період дії договору оренди, але не перевищує термін дії ВНЖ. Мінімальний термін реєстрації 30 днів. Це означає, що ви можете подавати документи, як тільки знайдете постійне місце проживання. 

Для чого це повідомлення?


Сьогодні для безпечного перебування в Польщі українцям зазвичай потрібен лише PESEL зі статусом UKR та договір оренди . Проте є випадки, коли вас можуть попросити надати звіт. Наприклад:

 • при влаштуванні на роботу;

 • при зверненні до медичного закладу;

 • при оформленні заявки на певні банківські продукти

 • при спілкуванні з державними установами.

Крім того, реєстрація вдома дає вам право зареєструвати автомобіль або отримати місцеві водійські права . 

Що потрібно для отримання посвідки на проживання в Польщі?


Щоб зареєструватися, вам необхідно спочатку знайти житло та підписати договір оренди мінімум на 2 тижні. Ви повинні надати свої особисті дані та людей, з якими ви проживаєте.

Перед заїздом обов'язково уточніть термін оренди, якщо орендодавець захоче, щоб ви заплатили кавказ (депозит). Це цілком нормальна практика в Польщі. Депозит є страховим полісом на випадок, якщо ви щось пошкодите або зламаєте. Після закінчення періоду оренди вам буде повернуто повну суму.


Перед подачею заяви про реєстрацію орендодавця необхідно повідомити про намір зареєструватися та проживати в Польщі. Хазяїн, навпаки, не має права вам відмовити і повинен поставити пункт про те, що вони не проти прописати цих людей у ​​квартирі. 

Який порядок отримання посвідки на проживання?


Особа, яка досягла 18-річного віку, може подати заяву на дозвіл на проживання самостійно. Заселитися можна особисто або через довірену особу. В останньому випадку електронна довіреність має бути оформлена на конкретну особу та засвідчена електронним підписом.

Процедура звітності така:

 1. Зареєструйте себе та кожного члена родини окремо в районному відділенні.

 2. Ви отримаєте SMS з інформацією про час візиту.

 3. Приходьте в призначений час і заповнюйте необхідні форми на об'єкті*.

 4. За підтвердження потрібно заплатити 17 злотих.

 5. Увійдіть у свій безпечний профіль, використовуючи номер телефону та пароль.

 6. Підтвердіть оплату сертифіката спеціальним документом.

 7. Отримайте свій звіт.

Для подачі документів необхідно мати паспорт, посвідку на проживання (за наявності), номер PESEL та договір оренди. 

Особливі умови подання документів для отримання звіту


Якщо ви маєте право власності на квартиру, наприклад, успадкували або вже володієте нею, до заяви необхідно додати такі електронні документи

 • цивільно-правовий договір, зокрема договір найму житла;

 • витяг із земельно-іпотечного реєстру або виписка з їх підрозділів;

 • адміністративне рішення;

 • рішення суду.

Якщо ви не маєте права власності на квартиру і не є її власником, необхідно додати інші документи:

 • заява власника або особи, яка також має право власності на квартиру, що підтверджує ваше перебування в квартирі;

 • документ від власника або іншої особи, що підтверджує право власності на квартиру.

Після подання вищезазначених документів працівник Узнам приймає заяву та здійснює реєстрацію. Однак це відбувається не відразу. Чиновник може попросити у вас оригінали, якщо у нього виникнуть сумніви щодо роботи з копіями. Після пояснення всіх обставин протягом 15-20 хвилин Ви будете зареєстровані.ВАЖЛИВО! Якщо ви змінюєте місце проживання, вам також доведеться поновити реєстрацію. Це можна зробити онлайн або подавши заявку, яка автоматично скасовує вашу підписку та реєструє вас за новою адресою.
 

Чи можу я подати заявку на реєстрацію онлайн?


Якщо у вас є довірений профіль, ви можете подати заявку онлайн для більшої зручності. У цьому випадку необхідно надати копії документів та заповнити заяву. Бувають випадки, коли людину викликають на особисту зустріч для вирішення певних деталей. В цілому система працює злагоджено, тому таких проблем виникнути не повинно. Тоді ви можете отримати на електронну пошту документальне підтвердження реєстрації в Польщі.


Однак є важлива умова. Якщо ви не є громадянином країни-члена ЄС (Європейського Союзу) або ЄАВТ (Європейської асоціації вільної торгівлі) і не є членом сім’ї відповідного іноземця, ви будете позбавлені права зареєструватися онлайн.


 • Термін реєстрації 30 днів з моменту прибуття до Польщі. Після підписання договору оренди - 4 дні.

 • види перебування: тимчасове та постійне;

 • місце реєстрації - Районний відділ за місцем проживання;

 • онлайн реєстрація - на сайті ;

 • реєстрація безкоштовна, але видача довідки коштує 17 злотих, незалежно від типу перебування.

Коментарі


bottom of page