top of page

Щеплення, рекомендовані для вагітних у Польщі у 2023 році.

Щеплення до та під час вагітності, а також у післяпологовому періоді надзвичайно важливі для здоров’я вагітної жінки та дитини. Про те, які щеплення рекомендовані в Польщі в 2023 році для вагітних і які з них краще робити при плануванні вагітності, читайте в нашій статті.
Які щеплення рекомендовані вагітним жінкам у Польщі?


Вакцинація дорослих у Польщі є добровільною, але Міністерство охорони здоров’я рекомендує робити щеплення регулярно, щоб мінімізувати ризик інфекційних захворювань. У календар щеплень входять щеплення від:

 • поліомієліт;

 • коклюш;

 • Правець;

 • краснуха;

 • порося;

 • кора;

 • грип;

 • Гепатит Б;

 • менінгококова інфекція.

Вакцинація під час вагітності захищає як матір, так і плід, а завдяки передачі антитіл (тобто білків, які виробляє організм для боротьби з хворобами) через плаценту, дитина захищена в перші місяці життя, коли імунна система найбільш чутлива до хвороб. . Деякі щеплення рекомендовані під час вагітності, а деякі слід робити заздалегідь, плануючи вагітність. Безпечними під час вагітності є вакцини проти грипу, дифтерії, правця та кашлюку (в одній вакцині).

 

Які щеплення рекомендовані вагітним жінкам у Польщі?


Перед планованою вагітністю рекомендується зробити щеплення від вірусних і бактеріальних захворювань , які дуже небезпечні для вагітної жінки і дитини. Це щеплення проти:

 • краснуха, кір, епідемічний паротит (якщо вагітна раніше не хворіла і не була щеплена, необхідно ввести 2 дози з інтервалом не менше 4 тижнів)

 • вітряна віспа (якщо вагітна не хворіла або була щеплена раніше, необхідно ввести 2 дози з інтервалом не менше 6 тижнів);

 • коклюш;

 • Вірусний гепатит В (3 дози вакцини з інтервалом 0-1-6 місяців).

 • Грип (якщо ваша вагітність припадає на період епідемії грипу).

Вагітним жінкам не можна вводити живі вакцини проти кору, епідемічного паротиту, краснухи та вітряної віспи . Після щеплення слід почекати щонайменше місяць, перш ніж завагітніти. Однак остаточне рішення приймає пацієнтка після консультації з лікарем, який спостерігає вагітність. Випадкове щеплення вагітної жінки не повинно бути приводом для переривання вагітності.

 

Коли робити щеплення від грипу під час вагітності в Польщі?


Вагітні жінки найбільш сприйнятливі до важких форм грипу і часто потребують госпіталізації, якщо вони захворіли. Вакцини проти грипу дозволені до застосування на всіх термінах вагітності та значно знижують ризик захворювання або полегшують перебіг хвороби та знижують ризик ускладнень.


Вакцинація проти грипу захищає новонароджених у перші місяці життя завдяки захисним антитілам, отриманим від матері. Найкращий час для щеплення від грипу – жовтень, до початку сезону грипу.


 

Щеплення від кашлюку при вагітності: коли робити?


Коклюш - це захворювання, яке легко передається при кашлі та чханні. Найбільшому ризику піддаються немовлята у віці до 2 місяців. У дітей захворювання може призвести до пневмонії, судом, порушення роботи мозку та смерті.


Немовлята з коклюшем часто не кашляють, їм важко їсти і можуть посиніти через респіраторний дистрес. Тому вакцинація проти кашлюку включена в календар обов’язкових щеплень у Польщі та Україні.


Щоб захистити себе та свого новонародженого, вам рекомендується отримати вакцину Tdap до, під час або одразу після вагітності . Найефективнішим терміном для щеплення від кашлюку є 27-36 тиждень вагітності.


Вакцина Tdap абсолютно безпечна для вагітних. Зверніть увагу, що новонароджені не можуть отримати свою першу дозу вакцини Tdap, доки їм не виповниться шість тижнів, і поки вони не отримають принаймні три дози вакцини, їхній рівень захисту від кашлюку залишається досить низьким. Вакцинація вагітної жінки – головний захист її дитини від небезпечного захворювання.


 

Де я можу отримати вакцини, рекомендовані для вагітних?


Вакцинація вагітної жінки проводиться в поліклініці (Poradnia Poz) в кабінеті щеплень за умови наявності у жінки направлення (розпорядження) сімейного лікаря.Чи мають вагітні жінки право на безкоштовні вакцини?


Кваліфікаційний огляд під час вагітності та щеплення, рекомендовані ПСО під час вагітності, безкоштовні . Щеплення проти грипу та кашлюку рекомендовані під час вагітності.


Вакцина проти кашлюку, рекомендована в ІІІ триместрі вагітності, є платною. На фармацевтичному ринку представлені дві вакцини dTap проти дифтерії, правця та кашлюку зі зниженим вмістом антигенів кашлюку та дифтерії (Адацел, Бустрикс).


Якщо ви вагітні восени та взимку, вам слід подумати про отримання вакцини проти грипу. У 2022/2023 н.р. вагітних вакцинували проти грипу вакцинами Ваксігрип Тетра та Інфлувак Тетра безкоштовно .


Щоб отримати безкоштовне щеплення від грипу для вагітної жінки в Польщі, необхідно:

 • зверніться до свого сімейного лікаря або лікаря, що займається вагітністю, щоб отримати рецепт на вакцину (будь ласка, майте при собі підтвердження вагітності);

 • забрати вакцину (безкоштовно) в аптеці;

 • після обстеження подати заявку на щеплення в поліклініці, де буде проводитися вакцинація.

Під час пандемії COVID-19 вакцинуватися безкоштовно можуть і вагітні жінки.2 перегляди

Comments


bottom of page