top of page

Чому високи ціни на овочі в Польщі

Останнім часом у Польщі зростають ціни на овочі та фрукти. Якщо ще рік тому ці продукти були частим раціоном поляків, то зараз їх купує все менше людей. Давайте спробуємо з'ясувати, чим це викликано.


Чому в Польщі зросли ціни на овочі та фрукти?

Дуже важко не помітити, що подорожчали овочі та фрукти. Особливо це може бути помітно при покупці помідорів або перцю. Все менше людей купують ці овочі. Звичайно, ціни ростуть неспроста. Це пов'язано з інфляцією, яка знову досягла рекордного рівня , та багатьма іншими факторами. Серед них варто відзначити наступні:

 1. Глобальне потепління. Через зміну клімату багато овочевих культур не можуть давати великі врожаї, оскільки не пристосовані до нових температурних умов.

 2. Війна в Україні. Війна значно скоротила імпорт продуктів з України, зокрема пшениці, овочів тощо. Це в свою чергу позначається на цінах.

 3. Посуха. Посуха призвела до того, що врожаї в деяких країнах були набагато меншими, ніж зазвичай. Це, в свою чергу, призвело до значного скорочення поставок овочів до Польщі.

Звичайно, це не всі причини, які впливають на підвищення цін на овочі в польських супермаркетах. Однак ці фактори є основними. Зараз польські супермаркети часто проводять акції на овочі та фрукти, щоб збільшити продажі. Проте навіть за акційною ціною деякі овочі залишаються дорогими.

Також помітне зростання цін на ринках. Проте динаміку зростання цін на овочі на продуктових ринках відстежити дещо складніше.Які прогнози експертів щодо цін на овочі в Польщі?

Незважаючи на те, що нинішня ситуація виглядає дещо невтішною, експерти позитивно оцінюють зростання цін на овочі. Однак не очікуйте, що ціни впадуть дуже швидко. Ймовірно, це станеться в другій половині 2023 року, починаючи з липня.

Однак необхідно враховувати і кліматичні фактори. Кількість врожаю залежить від погоди. І якщо посуха триватиме, ціни в другій половині 2023 року не впадуть. Водночас треба бути готовим до того, що до травня 2023 року спостерігатиметься зростання цін на овочі.


Нижче актуальні ціни на овочі в польських магазинах:
Що стосується цін на імпортні овочі, то картина така:

Як заощадити під час покупок у магазинах

Незважаючи на те, що ціни ростуть, ще є способи заощадити під час покупок у супермаркетах. Отже, якщо ви хочете зменшити кількість у квитанції, дотримуйтесь цих порад:

 1. Складіть списки покупок перед тим, як піти в магазин. У магазині важливо дотримуватися свого списку. Тому добре подумайте, що вам дійсно потрібно купити.

 2. Якщо ви купуєте продукти для всієї родини, спробуйте скласти меню на тиждень. На його основі ви придбаєте те, що вам дійсно потрібно.

 3. Проаналізуйте ціни в різних супермаркетах. Навіть якщо в деяких супермаркетах ціни вищі, інколи робити покупки там вигідніше. Справа в тому, що ціни на деякі товари можуть відрізнятися в різних магазинах. Крім того, в кожному супермаркеті діють різні акції на товари.

 4. Він ходить до магазину кожні кілька днів або раз на тиждень. Набагато дешевше купувати продукти на тиждень, ніж купувати щось щодня.

 5. Перегляньте всі продукти у вашому домі. Зверніть увагу на те, що ви не їсте або їсте дуже рідко. І якщо такі продукти є, не купуйте їх у магазині.

 6. Прочитайте етикетку продукту. Ви можете виявити, що ви отримуєте менше товару за ту саму ціну.

 7. Утримайтеся від імпульсивних покупок. Не звертайте уваги на акції та розпродажі, якщо вам не потрібен цей товар.

 8. Якщо купуєте овочі чи фрукти, купуйте сезонні. Таким чином ви витратите набагато менше.

 9. Якщо у вас є діти, по можливості не беріть їх із собою в супермаркети.

 10. Завантажити програми для супермаркетів. Ви можете використовувати їх, щоб дізнатися про вигідні пропозиції та заощадити гроші. Крім того, деякі магазини пропонують додаткові знижки своїм клієнтам, якщо вони мають додаток.


Звичайно, ці поради не допоможуть вам заощадити на всьому, але вони допоможуть вам витрачати набагато менше грошей в магазинах. Ви також можете збирати квитанції та розраховувати вартість продуктів. Це допоможе уникнути непотрібних покупок.

0 переглядів

Comments


bottom of page