top of page

Фінансова допомога одиноким батькам в Польщі

Батьки-одинаки в Польщі можуть розраховувати на фінансову допомогу - Доплату за самотнє виховання дитини. У статті розповідається, як подати заяву, які документи потрібні, чи можуть іноземці розраховувати на субсидію та розмір допомоги одиноким батькам.
Яку допомогу передбачає доплата на самотнє виховання дитини?


Допомога на одноосібне виховання дитини є однією з доплат до сімейної допомоги . Це доступно людям, які виховують дитину одні, тобто без другого з батьків. Оскільки це надбавка, ви не можете вимагати її окремо від допомоги на дитину . Ви повинні спочатку подати заяву на отримання сімейної допомоги, а лише потім подати заяву на фінансову допомогу для одиноких батьків.


Ви можете отримати додаткові пільги до двох дітей . Якщо у вас є більше дітей, вам слід розглянути інший вид фінансової допомоги. Розмір додаткової допомоги може змінюватися в залежності від ситуації в сім'ї.


 

Хто може претендувати на фінансову допомогу для одиноких батьків у Польщі?


Подати заявку на отримання допомоги для одиноких батьків можуть як громадяни Польщі, так і іноземці, які легально проживають у Польщі . Право на пільгу мають такі особи:

 1. Одинока мати або батько дитини.

 2. Законний опікун дитини, який виховує дитину без отримання аліментів від другого з батьків (наприклад, якщо батько чи мати померли або відомості про одного з батьків невідомі).

 3. Фактичний опікун дитини.

 4. Студент віком до 24 років, якщо його батьки померли.

При цьому ви повинні відповідати одному з цих критеріїв:

 • Батько або мати повинні виховувати дитину самі.

 • Батько дитини невідомий.

 • Один із моїх батьків помер.

 • У задоволенні позову про стягнення аліментів від одного з батьків відмовлено.

 • Подружжя розлучено остаточним рішенням суду без можливості отримання допомоги від другого з батьків.


Українці зі статусом UKR також мають право на допомогу. Це регулює спеціальне положення про українських біженців , яке було опубліковано в березні 2022 року.


У ньому йдеться про те, що українські біженці можуть отримувати сімейні виплати, тому вони мають право на різні надбавки, пов’язані з цією допомогою. Однак рішення з цього приводу часто приймаються на місцевому рівні.


Є один загальний критерій для всіх претендентів на отримання фінансування для батьків-одинаків. Розмір доходу на одного члена сім’ї не може перевищувати 647 злотих на місяць. Якщо в сім'ї є дитина-інвалід , вона не повинна перевищувати 764 злотих.


 

Які документи потрібні для отримання допомоги одиноким батькам?


Для отримання допомоги на одиноких батьків необхідно зібрати спеціальний пакет документів . Він складається з:

 1. Копія свідоцтва про смерть у разі смерті одного з батьків.

 2. Копія повного свідоцтва про народження дитини, якщо відомості про батька дитини відсутні.

 3. Копія рішення про відмову в задоволенні позову про стягнення аліментів, якщо такі є.

 4. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу заявника.

 5. Документи для дітей.

Варто переконатися, що всі документи перекладені на польську мову присяжним перекладачем . Іноземці також повинні надати один із таких документів:

 1. ВНЖ з доступом до ринку праці .

 2. Карта довгострокового резидента ЄС .

 3. Синя карта.

 4. Дозвіл на постійне проживання

 5. PESEL зі статусом UKR , що підтверджує тимчасовий захист у Польщі.

У деяких випадках для розгляду вашої справи можуть знадобитися додаткові документи . Однак вас буде поінформовано про це безпосередньо під час подання заявки або пізніше, якщо це необхідно.


 

Як оформити допомогу одиноким батькам у Польщі?


Заявка на співфінансування для одиноких батьків подається до гміни чи повіту за місцем проживання . Щоб подати заявку, необхідно:

 1. Роздрукуйте та заповніть спеціальну форму.

 2. До заявки додайте зазначені вище документи.

 3. Подайте заповнену анкету та всі документи до муніципалітету.

Ви також можете подати заявку на додаткове фінансування онлайн . Зробити це:

 1. Увійдіть або зареєструйтесь на порталі emp@tia .

 2. У полі «Електронні заявки» виберіть «Подати заявку онлайн» .

 3. Виберіть Сімейна допомога та допомога .

важливо! Щоб отримати допомогу, ви повинні переконатися, що ваша заявка на допомогу на дитину була схвалена заздалегідь. Тільки тоді можна розраховувати на матеріальну допомогу. Однак також можна подати заяву на отримання допомоги для одиноких батьків разом із заявою на сімейну допомогу.


Заява розглядається протягом одного місяця з дня її подання. Переконайтеся, що всі необхідні документи подано. В іншому випадку розгляд справи може затягнутися.

Заява на отримання допомоги подається щорічно, починаючи з 1 липня (електронна заява) або 1 серпня (паперова заява). У 2023 році дедлайн подачі заявки – 30 листопада.


 

Який розмір допомоги одиноким батькам?


Допомога одиноким батькам виплачується не більше ніж на двох дітей у сім’ї. Він поділяється таким чином:

 • 193 злотих на місяць на дитину.

 • 386 злотих за двох дітей.

Однак розмір допомоги дещо відрізняється, якщо в сім’ї є хоча б одна дитина-інвалід . У цьому випадку сума допомоги розподіляється таким чином:

 • 273 злотих на дитину (тобто на 80 злотих більше).

 • 546 злотих на двох дітей (тобто на 160 злотих більше).

Зазначені суми залишаються незмінними з 2018 року. Допомога виплачується один раз на місяць. Графік виплат кожна установа створює самостійно, тому з упевненістю сказати, коли почнуться виплати, неможливо.


У деяких випадках розмір допомоги збільшується на 50 злотих (але не більше 100 злотих на двох дітей). Це відбувається, коли місячний дохід на одну особу в сім’ї становить половину 674 злотих (або 764 злотих, якщо в сім’ї є діти-інваліди).


 

Коли мені можуть відмовити у виплаті одиноким батькам?


Особам , які виховують більше двох дітей , гарантовано відмовляють у наданні допомоги по догляду за самостійним вихованням дитини. У цьому випадку слід оформляти допомогу для багатодітної сім’ї. Люди , які отримують допомогу по безробіттю, також не можуть розраховувати на таку матеріальну підтримку. Крім того, люди , які одружилися або усиновили дитину, можуть мати труднощі з отриманням допомоги.


Польське законодавство передбачає, що опікуни можуть отримати додаткові пільги за одноосібне виховання дитини. Проте, якщо хоча б один із біологічних батьків дитини живий і це офіційно підтверджено, можуть бути підстави для відмови у наданні грошової допомоги, що трапляється досить часто. Однак шанси на отримання фінансової допомоги також є.


Труднощі також виникають, коли одинока мати або батько-одинак ​​одружуються повторно . У такому випадку питання про надання пільги розглядається адміністративним судом за місцем проживання. Однак часто рішення приймається на користь батьків-одинаків.


5 переглядів

Commentaires


bottom of page