top of page

Українські банки заблокують мільйони карток

В Україні набув чинності закон про арешт рахунків через борги перед виконавчою службою. В результаті мільйони карток українських користувачів можуть бути заблоковані. Розповімо далі.

Чиї рахунки заарештують через борги?

6 травня в Україні набув чинності закон №3048-IX , який дозволяє блокувати рахунки боржників. Це стосується тих громадян, щодо яких відкрито виконавче провадження.

На всі рахунки боржників буде накладено арешт. Нововведення стосуватимуться всіх громадян України незалежно від статусу та професії. Це означає, що під дію закону можуть потрапляти як звичайні громадяни України, так і військовослужбовці та посадові особи.


При цьому боржникам буде доступна сума, що дорівнює двом мінімальним зарплатам – 13 400 грн. Юридичні особи зможуть скористатися сумою 33 500 грн, тобто п’ятьма мінімальними зарплатами. Однак ці кошти не можуть бути використані для сплати податків, зарплати чи зборів.


Є також виняток для соціально незахищених верств населення. Це люди з інвалідністю, ветерани, люди з доходом нижче прожиткового мінімуму тощо. До них не можуть застосовуватися суворі заходи.Як не втратити доступ до заощаджень

Якщо ви не хочете втратити доступ до своїх заощаджень, єдиний вихід – вирішити всі питання, пов’язані зі зняттям арешту з рахунків. Як тільки державні виконавці дадуть згоду на зняття арешту, рахунки будуть розблоковані.


Щоб отримати до двох мінімальних зарплат, ви повинні:

  1. Подати заяву судовому приставу з проханням розблокувати один з рахунків.

  2. Дочекатися рішення про скасування арешту частини коштів.

  3. Надішліть це замовлення до свого банку.

За попередніми прогнозами, найчастіше такі санкції будуть застосовуватися до порушників правил дорожнього руху та осіб, які не сплачують ТО.

Commentaires


bottom of page