top of page

Українським підліткам заборонили самостійно виїжджати за кордон

Тисячі дітей віком від 16 до 18 років опинилися за межами України без опіки батьків, тікаючи від війни. Однак більшість європейських країн наразі забороняють дітям подорожувати поодинці до досягнення ними повноліття. У зв’язку з цим в Україні розроблено проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо захисту прав дитини під час тимчасового виїзду за межі України (№ 9480), який врегулює ці питання.

Як працюватиме законопроект 9480 і чого очікувати?

Завдяки спільним зусиллям групи парламентарів в Україні розроблено проект закону №9480 про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо захисту прав дитини під час тимчасового виїзду з країни. Він має на меті врегулювати всі питання, пов’язані з виїздом підлітків за кордон. Згідно з ним, підлітки віком від 16 до 18 років зможуть перетинати кордон:

  1. У супроводі одного з батьків та за згодою другого.

  2. У супроводі уповноваженої особи.

  3. Щодо дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, - за згодою органу опіки та піклування, яка надається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Починаючи з 18 років, перетинати кордон можна буде самостійно, без супроводу батьків або довіреної особи. Це допоможе уникнути ситуацій, коли соціальні служби забирають маленьких українців до спеціальних установ.Якщо ви відправили дитину за кордон з дідусем і його забрали соціальні служби, зверніться до українського консульства. Ця установа зможе Вам допомогти, адже консульства є офіційними представництвами України в інших країнах.

5 переглядів

Comments


bottom of page