top of page

🎄Спільне Різдво України та Польщі. Вихідні дні з 24 по 26 грудня. Різдвяні традиції та інше🎄

🌟 У цьому році в Польщі нас чекає неабияка особливість – перше спільне Різдво з Україною. Давайте розглянемо, як це свято відзначатимуть польські друзі та які зміни чекають на всіх у ці дні.Польске Різдво - називається Wigilia - що українською означає Святвечір. Святкування починають вже ввечері 24 грудня, адже зазвичай це ще не вихідний день, але додому з роботи всі йдуть раніше. В 2023 році 24 грудня припало на неділю та початково магазини до половини дня мали б працювати, проте Сейм вніс поправки та перенесли цей робочий день на 10 грудня.


🏡 Традиційний Святвечір: Як завжди, головна частина святкувань відбудеться у вечірній час. Спільно з родиною та близькими польські господарі прикрашатимуть різдвяну ялинку та обов'язково будуть готувати святкову вечерю. Однією з головних страв є борщ та солодка Кутя з маком.

Різдвяні страви:

 • БОРЩ з грибною начинкою та вушками

 • Святковий ОСЕЛЕДЕЦЬ з олією та яблуками

 • PIEROGI - варенички з капустою/ капуста з грибами або солодкі з маком чи чорносливом

 • Смажений КОРОП в паніруванні

 • Старопольский МЕДІВНИК - политий сливовим сиропом або шоколадом

 • Смачна КУТЯ з маком

 • Узвар - з сушених яблук, груш та слив
🎉 Святкові Зміни у 2023 році: ось основна новина для тих, хто збирався здійснити різдвяні покупки у Польщі.


 • З 24 по 26 грудня усі магазини та супермаркети будуть закриті. Так що не забудьте завчасно придбати подарунки своїм близьким та запастись святкових продуктів для найсмачніших страв!


Відвідайте святкову ярмарку у Вашому місті - там ви знайдете чудовий вибір для святкових подарунків та поринете в казкову атмосферу веселих свят.


🤝 Спільне Різдво: цього року Різдво в Польщі отримає особливий колорит, оскільки це буде перше спільне свято з Україною .Це особливо важливо, оскільки Православна церква України також перейшла на григоріанський календар. Таким чином, традиції обох країн змішаються, створюючи неповторний атмосферу взаєморозуміння та співдружності.


🕊 Благословення та Opłatek: важливою частиною польського Різдва є обмін благословеннями та wigilijnym opłatkiem - це традиційна різдвяна обідня обрядова пляцка, яку роздають та розламують під час Святвечору. • Цінність opłatka полягає не лише в його смакових якостях, а й у символіці: плацок символізує єдність та мир, а обряд його ламання виражає прагнення до злагоди та родинного щастя. Так ви можете побажати удачі, здоров'я та благополуччя.


🎄Новорічна ялинка: коли варто прикрашати ялинку? Варто зазначити, що в Польщі ще з початку грудня готуються та прикрашають домівки і влаштовують різні ярмарки, Свою новорічну ялинку - вдягніть в прикраси обов'язково перед Різдвом.


 • Штучна чи жива ялинка? Є безліч ялинкових базарів де ви можете придбати ялинку на свій вибір, наші друзі поляки - переважно обирають штучне деревце.

 • А ось чи знали ви про оренду свіжої ялинки? Так-так, вражаючи світом інновацій, в Польщі недавно з'явилась цікава можливість – орендувати ялинку у горщику на святковий період! Після Різдва, коли святковий настрій ще лунає, цю ялинку можна повернути до спеціального зеленого господарства. Там вона продовжить свій "зелений шлях" – виросте та буде готова для подальшого висадження у ґрунт. Така екологічна ідея дозволяє не лише насолоджуватися Різдвом, але й дбати про збереження природи, створюючи унікальний зв'язок між святковими традиціями та екологічною відповідальністю.


Нехай це Різдво принесе вам тепло, радість та незабутні миті в колі рідних та близьких. Святкуйте з любов’ю та різдвяним настроєм! 🎅🤶🎁

Comments


bottom of page