top of page

Співфінансування 700 злотих від УВКБ ООН - відповідаємо на найважливіші питання

Фінансування ООН є дуже популярною темою останніх років, яка водночас викликає багато питань. Щоб зробити цю процедуру максимально легкою для всіх, ми відповідаємо на найбільш хвилюючі питання.Як зараз реалізується програма грошової допомоги ООН?

УВКБ ООН продовжує допомагати українським біженцям у Польщі. Програма передбачає грошову допомогу для задоволення основних потреб. Підтримка надається тим, хто її найбільше потребує.

Якщо вам потрібна консультація щодо програми грошової допомоги УВКБ ООН, ви можете зателефонувати за номером 800 012 948 . Телефони приймаються з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 16:30. Ви також можете надіслати електронний лист на адресу polwaprotection@unhcr.org.


 

Яку фінансову допомогу пропонує УВКБ ООН?

Відповідно до програми УВКБ ООН, один член сім’ї має право на 700 злотих, а кожен наступний член сім’ї має право на 600 злотих (сума 600 злотих стосується лише чотирьох додаткових членів сім’ї). Отже, якщо ви мама з двома дітьми, ви отримаєте 1900 злотих.

Варто знати, що це не одноразова допомога, а надається на термін не менше трьох місяців. Тому ви отримаєте як мінімум три BLIK-коди.


 

Чи можу я взяти участь у програмі?

Якщо ви перетнули кордон після 23 лютого 2022 року через війну в Україні, ви можете оформити цю фінансову пільгу. Це єдина умова, яку потрібно виконати. Важливо вперше перетнути кордон.Чи надається допомога лише особам, які мають статус біженця?

В Інтернеті можна знайти інформацію про те, що потрібен статус біженця, але це неправда. Щоб подати заявку на фінансову допомогу ООН, статус біженця не потрібен, достатньо паспорта або документа зі штампом про в’їзд до Польщі після 23 лютого 2022 року.


Чи надається допомога лише людям зі статусом біженця (Статус УКР)?

НІ. Допомога надається всім людям, які втекли від війни та в’їхали до Польщі після 24 лютого, у тому числі тим, хто проїхав через треті країни. Єдина умова – наявність документа, що підтверджує легальне прибуття до Польщі. Це може бути штамп прикордонної служби в паспорті, довідка про перетин кордону або довідка про присвоєння номера PESEL зі статусом UKR. 

Як мені зареєструватися для отримання фінансової допомоги ООН?

Зважаючи на те, що українські біженці все ще потребують фінансової допомоги, УВКБ ООН продовжить надавати фінансову підтримку у 2023 році. Допомога надаватиметься найбільш потребуючим українцям, таким як люди пенсійного віку, вагітні жінки, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї тощо.


важливо! Починаючи з 2023 року самостійно оформити заяву на допомогу буде неможливо. Сім'ї та найбільш нужденні будуть ідентифіковані через різні канали, включно з партнерами УВКБ ООН. Якщо ваша родина має право на фінансову допомогу, ми зв’яжемося з вами напряму.


Зверніть увагу, що навіть якщо вас викликають на співбесіду, це не гарантує, що ви матимете право на фінансову допомогу. Остаточне рішення буде прийнято на співбесіді, коли сім’я буде перевірена на відповідність вимогам.


 

Як проходить процес співбесіди?

Якщо ви потрапите до короткого списку програми, ви отримаєте текстове повідомлення або телефонний дзвінок. Ви отримаєте інформацію про те, коли прийти в офіс і куди йти.

Форму письмової заяви необхідно заповнити та взяти відбитки пальців в офісі. Усім членам родини знадобляться документи, що посвідчують особу: паспорт громадянина України або закордонний, ідентифікаційний код PESEL або свідоцтво про народження;

Наступного дня Ви отримаєте СМС із Вашим персональним номером польської платіжної системи BLIK та точною сумою пільги;

У вас буде тиждень, щоб зняти готівку. Для цього скористайтеся будь-яким банкоматом, виберіть опцію «Оплата BLIK», а потім введіть код із SMS-повідомлення. Зверніть увагу, що всю суму необхідно зняти відразу;

Протягом наступних двох місяців ви будете отримувати SMS-повідомлення з кодом BLIK для виведення грошей.


Які критерії відбору кандидатів на допомогу?

Люди мають право на допомогу, якщо:

  1. Ці люди перетнули кордон з Польщею після 23 лютого 2022 року і до цієї дати перебували переважно в Україні;

  2. Особи, які потребують особливого захисту. До них належать люди похилого віку, єдині опікуни в сім’ї, діти, які перебувають у Польщі без супроводу батьків або розлучені з батьками, вагітні жінки, інваліди чи малозабезпечені особи, тяжкохворі тощо.

  3. Люди в скрутному економічному становищі. Тобто люди, які не мають постійної роботи, не отримують польської допомоги по безробіттю та не мають постійного джерела доходу.

Важливо, щоб у всіх випадках заявники не отримували допомоги від інших організацій. Якщо ви раніше отримували допомогу від інших організацій, ви не маєте права на допомогу ООН. 

Чому процес отримання допомоги триває так довго?

Причина лише одна – є великий інтерес до такого виду допомоги з боку українських біженців. Справа в тому, що всі запити про допомогу перевіряються вручну, а кількість співробітників, яких УВКБ ООН може виділити для цієї роботи, дуже обмежена. Через це виникають затримки в оформленні та видачі допомоги. Звичайно, ця ситуація дуже засмучує людей, які опинилися у складній ситуації та потребують негайної фінансової допомоги.


На жаль, нічого не можна зробити, щоб пришвидшити процес, і єдине, що можна зробити, це терпіти і чекати, оскільки багато тисяч українців вже отримали виплати допомоги. УВКБ ООН є міжнародною організацією, яка займається питаннями біженців у глобальному масштабі, і досі не було необхідності відкривати додаткові офіси в Польщі. Однак, враховуючи розвиток подій в Україні, ООН докладає всіх зусиль, щоб виправити ситуацію та збільшити кількість офісів у Польщі.


Який порядок отримання допомоги особою, яка не має штампу в паспорті чи довідки про перетин кордону?

Випадки відсутності паспорта чи штампу про перетин польського кордону дуже поширені серед біженців з України. У такій ситуації достатньо мати будь-який документ, що посвідчує особу, та довідку про номер PESEL зі статусом UKR. Відомі випадки, коли навіть SMS-повідомлення мобільного оператора про перетин польського кордону враховувалися при винесенні позитивного рішення про надання допомоги.


Моя дитина хвора або інвалід. Чи потрібно брати їх із собою?

На жаль, процедура УВКБ ООН вимагає особистої зустрічі. Під час цієї зустрічі у всіх заявників перевірять документи, візьмуть відбитки пальців та сфотографують. Якщо ви не можете відвідати зустріч у заплановану дату, ви можете повторно подати заявку онлайн. Однак майте на увазі, що в такій ситуації знову доведеться чекати на прийом досить довго.


Я вже відвідував офіс УВКБ ООН, але ще не отримав код BLIK. Як довго мені доведеться чекати?

Відвідавши офіс УВКБ ООН, заповнивши документи та прийнявши позитивне рішення, ви маєте відносно швидко отримати персоналізований платіжний код. На сайті УВКБ ООН повідомляється, що процес займає кілька днів, наприклад, якщо ви подали документи в п’ятницю, ви повинні отримати код не пізніше понеділка.


 

Чи маю я залишатися в Польщі протягом усього терміну програми, щоб скористатися допомогою УВКБ ООН?

Ні, умови програми не зобов’язують вас залишатися в Польщі на постійне проживання. Однак варто взяти до уваги наступні фактори: подати заявку на цю допомогу можна лише в Польщі, в інших країнах програма не діє, SMS-повідомлення про видачу наступного коду можна отримати лише в зоні покриття ​​польського мобільного оператора, а знімати гроші можна лише в польських банкоматах.


Якої допомоги я можу очікувати?

Завдяки програмі УВКБ ООН один член сім’ї українських біженців може отримати 700 злотих, а кожен наступний – 600 злотих (до чотирьох осіб у сім’ї).

Слід зазначити, що це не одноразова виплата – матеріальна допомога надається терміном на три місяці.


Коли я повинен прибути до представництва і за який час мене повідомлять?

У більшості випадків ви отримаєте повідомлення про дату запису в офісі УВКБ ООН за кілька днів до візиту, але є випадки, коли ви отримаєте його менше ніж за день (наприклад, увечері напередодні дня візиту). ). Тому варто бути готовим до таких ситуацій і заздалегідь думати про логістику.


Який порядок виведення грошей?

Після отримання SMS-повідомлення з особистим номером польської платіжної системи BLIK і точною сумою пільги, ви матимете тиждень, щоб зняти готівку. Для цього скористайтеся будь-яким банкоматом у Польщі, виберіть опцію «Платежі BLIK», а потім введіть код із SMS-повідомлення. Зверніть увагу, що ви повинні зняти всю суму відразу.

Наступні два місяці ви отримуватимете смс із кодом BLIK для зняття готівки.


 

Як ще УВКБ ООН допомагає Україні?

Грошова допомога – не єдиний вид допомоги, яку УВКБ ООН надає українським біженцям. Організація також допомагає в таких сферах:

  1. Підвищення обізнаності про біженців та осіб без громадянства;

  2. Контроль польського уряду за дотриманням міжнародних законодавчих стандартів щодо прав біженців;

  3. Співпраця з багатьма установами, включаючи неурядові організації, академічні установи, школи, молодіжні організації та підприємства;

  4. Захист прав біженців у всьому світі, включно з Польщею.

  5. Приділяти увагу потребам дітей;

  6. Сприяння рівності між жінками та дівчатами;

  7. Захист осіб без громадянства.

Метою УВКБ ООН є надання біженцям, у тому числі біженцям з України, безпечного притулку від переслідувань і війни. важливо! Організація не займається розглядом заяв про міжнародний захист, наданням статусу біженця чи інтеграцією біженців у польське суспільство. Цими питаннями займається лише польський уряд.

Інформація в цій статті є вірною станом на червень 2023 року.35 переглядів

Comentarios

No se pudieron cargar los comentarios
Parece que hubo un problema técnico. Intenta volver a conectarte o actualiza la página.
bottom of page