top of page

Варшава неймовірна. З'явився проєкт українською з трасами прогулянок столицею Польщі

Проєкт українською мовою Fajna Warszawa допоможе громадянам України краще відкрити Варшаву та ознайомитися з цікавими місцями в польській столиці.


Проєкт створено завдяки фінансуванню міста Варшава. Він містить 12 карт з трасами й коротким описом цікавих місць на них.


Зокрема, можна дізнатися про місця для відпочинку, знайомства з культурою чи архітектурою у мікрорайонах Середмістя, Прага, Воля, Саська Кемпа, Жолібож, Мокотов. Також проєкт розповідає про варшавські площі, парки, які рекомендують відвідати, або набережну Вісли. Всі описи можна відкрити й завантажити у файлі PDF, а карти відкрити в Google.
“У публічному просторі Варшави дуже багато мистецтва. Гуляючи містом, звертайте увагу на спуски з мостів, сходи, віадуки – там напевно причаїлися стріт-арти і графіті. Монументальні мурали можна побачити майже скрізь, але їх найбільше скупчення знаходиться на Празі, Мокотові, Середмісті та Урсинові. Обов’язково відвідай парки при художніх установах, наприклад, Крулікарня, Центр сучасного мистецтва Уяздовський замок, оглянь нові житлові комплекси, такі як Жолібож Артистичний. І насамперед, дозволь собі дивуватись!”, - зазначають у розділі “Мистецтво” творці проєкту Fajna Warszawa.


А так, наприклад, звучить заохочення до знайомства з річкою Вісла та її набережною:

“Варшава любить Віслу! Настільки, що Вісла є дев'ятнадцятим неформальним районом Варшави. Місто поступово наближалося до річки завдяки, серед іншого, створенню тут нових інституцій, будівництву вісляних бульварів, а також невтомній і низовій роботі любителів річки та активістів, які пробудили загальноваршавську свідомість унікальності Вісли. Cкладається з близького до природного характеру русла річки та двох різних, але взаємодоповнюючих берегів: лівий - облаштований і сповнений міського життя, зокрема нічного; правий - заповідник біорізноманіття, місця проживання птахів, місце для відпочинку на пляжах та рекреації серед зелених насаджень. Відвідуючи точки на карті, рекомендуємо ознайомитися з обома її сторонами – пройтися віслянськими бульварами та празькою стороною, пішохідною та велосипедною доріжкою, або переплисти Віслу на каяку”.


Проєкт Fajna Warszawa реалізували Muzeum Warszawy, Muzeum Woli i Muzeum Pragi we współpracy z Fundacją Bęc Zmiana, Fundacją Puszka, Fundacją Centrum Architektury oraz Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki

Comments


bottom of page