top of page

Програми співфінансування для відкриття бізнесу у 2023 році для українців у Польщі

Якщо у вас є ідея відкрити власну компанію в Польщі, варто дізнатися про всі можливості отримання додаткового фінансування для відкриття бізнесу в країні. Пропонуємо ознайомитись із існуючими грантовими та фінансовими програмами, які покликані допомогти підприємцям-початківцям у Польщі.
Як отримати допомогу для відкриття бізнесу в Польщі?

Польська держава багато в чому підтримує підприємців . Крім продуманої системи оподаткування, яка знижує податкові витрати, і програм бізнес-консультацій, держава надає починаючим підприємцям різноманітні програми підтримки та широкий доступ до інвестицій. Зараз є багато можливостей отримати додаткове фінансування для відкриття бізнесу в Польщі . Ось кілька найпопулярніших варіантів фінансування для підприємців:

 • банківські кредити – банки в Польщі пропонують як кредити для малих і середніх підприємств, так і іпотечні кредити на придбання нерухомості для комерційних цілей;

 • державні та місцеві урядові субсидії - уряд та місцеві органи влади в багатьох регіонах Польщі пропонують субсидії для відкриття бізнесу, включаючи субсидії на інвестиції, навчання та консультації;

 • Підтримка ЄС – Європейський Союз пропонує фінансову підтримку для підприємців у Польщі, включаючи субсидії на розвиток бізнесу, навчання та консультації;

 • приватні інвестори – все більше приватних інвесторів пропонують фінансову підтримку підприємцям у Польщі, включаючи кредити, ризикове фінансування та інвестиції в капітал;

 • освітні програми – багато навчальних закладів пропонують навчальні та консультаційні програми для підприємців у Польщі, включно з програмами, які субсидуються державою та місцевою владою.

Крім того, у Польщі ви можете отримати додаткове фінансування для свого підприємства від Бюро зайнятості – ця програма підтримує підприємців-початківців у боротьбі з безробіттям.


 

Фінансова допомога на відкриття бізнесу в Польщі від Бюро зайнятості: хто може її отримати?


Управління праці в Польщі пропонує додаткове фінансування для мікро-, малих і середніх підприємств з різними організаційними формами . Програма адресована компаніям, які потребують фінансової підтримки для розвитку свого бізнесу. Програма складається з двох частин: позики та гранти .


Безумовно, субсидії є найпривабливішим і найвигіднішим варіантом для підприємця. За програмою субсидій підприємець отримує безповоротну фінансову підтримку для покриття інвестиційних витрат . Гранти присуджуються заявникам, які відповідають певним критеріям.


Великою перевагою цієї фінансової підтримки є те, що гранти не повертаються. Ці кошти можна отримати досить швидко (після позитивного рішення Управління зайнятості), і вони виплачуються наперед. Це означає, що підприємець, який тільки відкриває бізнес, не повинен спочатку витрачати свої гроші, а потім отримувати їх назад у вигляді субсидії. Додаткові кошти можна використати на обладнання, ремонт офісу, рекламу компанії чи інші потреби, пов’язані з бізнесом.


Допомога Центру зайнятості спрямована на допомогу безробітним. Тому потенційний підприємець, який хоче відкрити власну справу, повинен бути офіційно зареєстрованим як безробітний . Крім того, для отримання додаткового фінансування у вигляді субсидії ви повинні бути безробітними:

 • не може бути зареєстрований у реєстрі підприємницької діяльності (якщо такий запис було внесено раніше, з моменту припинення попередньої підприємницької діяльності повинно пройти не менше 12 місяців);

 • не бути судимим за економічні злочини протягом останніх 2 років;

 • вони повинні взяти на себе зобов’язання вести бізнес протягом 12 місяців з дати його початку та не призупиняти його на період, довший ніж на 6 місяців (загалом).

Студенти денної форми навчання (тільки студенти заочної форми навчання) та особи, які протягом останніх 12 місяців без поважних причин відмовилися від пропозиції про працевлаштування, навчання чи стажування Центру зайнятості не мають права на отримання бізнес- гранту .


Безповоротну субсидію також не можуть отримати особи, які вже отримували таку субсидію або подали аналогічну заяву до іншого відділення центру зайнятості.


 

Які документи потрібні для оформлення субсидії в центрі зайнятості?


Щоб отримати фінансування від Польського бюро праці, заявник повинен надати такі документи:

 1. Заповнена заявка на фінансування .

 2. Можливе доповнення права власності на приміщення .

 3. Індивідуальний план подальших дій.

 4. Зобов'язання, пов'язані з відкриттям бізнесу.

 5. Володіння або оренда нерухомого майна, де буде вестися майбутня господарська діяльність.

Також бажано надати додаткову інформацію:

 1. Рекомендації колишніх роботодавців або співробітників.

 2. Сертифікати та дипломи про закінчення курсу.

 3. Будь-які інші документи, що підтверджують досвід.

Найкраще надати всі документи, які можуть підтвердити вашу кваліфікацію та досвід роботи в обраній сфері діяльності . З такими доказами ви матимете більше шансів отримати додаткове фінансування. Крім того, ведення бізнесу в Польщі є підставою для отримання посвідки на проживання .


Іноземці також повинні пред'явити документи , що підтверджують законне перебування в Польщі. Вони можуть включати:

 • PESEL зі статусом UKR , що підтверджує наявність тимчасового захисту в Польщі.

 • Карта поляка .

 • Карта довгострокового резидента ЄС .

 • Стала карта

 • Синя карта.


 

Який порядок отримання субсидії на відкриття підприємства від Бюро зайнятості?


Загальний порядок отримання субсидії на відкриття бізнесу від центру зайнятості такий:

 1. Заявка подається в центр зайнятості - в залежності від ефективності того чи іншого відділу її розгляд може тривати близько місяця. Під час подачі заявки буде ретельно перевірено професійну кваліфікацію та досвід кандидата та оцінено заплановану діяльність.

 2. У разі схвалення заявки укладається договір з відповідним центром зайнятості та поручителями (гарант забезпечує можливість повернення суми субсидії у разі невиконання заявником умов договору).

 3. Після підписання договору гроші перераховуються на рахунок заявника протягом кількох днів. Підприємство, на яке були перераховані кошти, має бути відкрито до зазначеної в договорі дати.

Прийом заявок на дофінансування підприємницької діяльності триває з початку року . І зробити це потрібно якнайшвидше, адже процес подачі документів завершується, коли вичерпуються кошти, виділені на ці цілі.


 

Скільки додаткового фінансування я можу отримати для своєї компанії у 2023 році?


Розмір субсидії від Управління зайнятості залежить від фінансових можливостей окремих установ та обсягу коштів, які вони отримують на цю мету. Детальна інформація про суми міститься в положеннях окремих підрозділів.


Однак у стандартному варіанті сума фінансування не може перевищувати шестикратну середню зарплату в секторі підприємств, тобто не може бути вищою за 36 000 злотих. PLN .


Зверніть увагу, що отриманий грант має бути використаний лише на цілі та відповідно до умов, викладених у контракті. У разі порушення будь-якого з пунктів договору підприємець протягом 30 днів повинен буде повернути всю суму субсидії разом з відсотками за користування коштами. 

Як отримати допомогу для відкриття бізнесу в Польщі від Європейського Союзу?


Ще однією формою фінансової підтримки для відкриття бізнесу є фінансування ЄС . Така форма допомоги доступна не лише в Польщі, а й у всьому Європейському Союзі. У рамках цієї допомоги ви можете отримати позику для відкриття бізнесу або субсидію (тобто фінансування, яке не потрібно повертати). За такою фінансовою підтримкою можуть претендувати такі особи :

 1. Безробітні.

 2. Особи, які доглядають за інвалідами .

 3. Іммігранти та реіммігранти.

 4. Люди, які зараз професійно неактивні.

 5. Бідні зайняті.

 6. Власники земель сільськогосподарського призначення та члени їх сімей.

Загальна сума фінансування не уточнюється, оскільки все залежить від конкретного проекту. Але в середньому ви можете отримати від 23 000 до 27 000 злотих . Ці кошти можна використати на:

 • Реклама вашої компанії.

 • Закупівля обладнання для підприємства.

 • Потрібні матеріали та товари.


 

Як отримати допомогу для відкриття бізнесу з ЄС?


Щоб подати заявку на отримання фінансування від Європейського Союзу в Польщі, будь ласка, зверніться до воєводського управління праці. Ви можете знайти найближчий до вас офіс на цій сторінці . Тут ви повинні заповнити заявку на отримання фінансування від ЄС.


Перш ніж подавати заявку до Бюро, будь ласка, ознайомтеся з грантовою програмою, доступною на Fundeuropee.gov.pl . Щоб підвищити свої шанси на отримання гранту, дотримуйтеся наведеного нижче алгоритму:

 1. Створіть детальний бізнес-план, який включає всі майбутні витрати, опис програми, цілі тощо.

 2. Визначення типу фінансування: грант чи позика.

 3. Переконайтеся, що заявки на фінансування проектів у вибраному раунді наразі приймаються.

 4. Підготувати всі необхідні документи.

Потім просто надішліть заявку та дочекайтеся результатів . У разі схвалення вам потрібно буде підписати умову та пройти спеціальні курси з маркетингу, реєстрації компанії та інших питань відкриття бізнесу.


 

Які документи потрібні для отримання допомоги ЄС для відкриття бізнесу?


Перш ніж подати заявку на отримання допомоги ЄС для відкриття бізнесу, необхідно зібрати пакет документів . Це включає:

 1. Підтвердження легального проживання в ЄС, зокрема в Польщі (для іноземців).

 2. Бізнес-план майбутньої діяльності.

 3. Інформація про майбутню компанію: документи KRS, CEIDG, документація щодо фінансового стану та попередньої допомоги тощо.

 4. Підтвердження права власності на приміщення, де буде реалізовуватися проект.

 5. Технічна документація проекту.

 6. Опис бізнесу, який зараз веде заявник.

Усю цю інформацію необхідно надати до воєводського управління праці .


 

Як отримати фінансування для стартапу в Польщі за програмою Poland Prize?


Іноземці в Польщі також можуть розраховувати на фінансову підтримку для відкриття бізнесу . Цей вид фінансування надає польська агенція PARP. Це державна установа, яка підтримує міжнародні стартапи, які мають намір працювати в Польщі, надаючи допомогу у започаткуванні бізнесу . Програма відкрита для всіх іноземців з-за меж Польщі. Сюди входять і українці .


Підтримка доступна в рамках програми Poland Prize, розробленої спеціально для іноземних підприємців. Щоб ним скористатися, потрібно:

 1. Перейдіть на сторінку польської програми

 2. Перегляньте перелік програм , які передбачають фінансування.

 3. Виберіть програму, яка найкраще підходить для вашого майбутнього проекту.

Варто зазначити, що кожна програма має свій дедлайн. Тому ви повинні перевірити це безпосередньо на веб-сайті обраної програми. Однак цей веб-сайт постійно оновлюється, щоб ви могли знайти стипендію, яка вам підходить. Кожна програма встановлює свої критерії для абітурієнтів, тому загальноприйнятих вимог немає. Зазвичай співпраця проходить у два етапи :

 • Перший етап – створити для стартапів необхідні умови для розвитку та організувати заходи, які допомагають розвиватися молодим підприємцям.

 • Другий етап – прискорення професійної діяльності та ресурсів, спрямованих на максимізацію результатів проекту.

Програма Poland Prize пропонує такі види фінансової підтримки для підприємств:

 • Для нових компаній комерційного права – до 4 мільйонів злотих.

 • На дослідження та розробки в рамках субсидії Національного центру досліджень та розвитку – від 1 млн. злотих.

У разі схвалення стартової заявки оператор обраної програми зв’яжеться безпосередньо з учасником для уточнення всіх деталей.


Для зв'язку з нами Ви можете скористатися спеціальною телефонною лінією , яка надає консультації російською, англійською та польською мовами. Для цього телефонуйте за номером +48223349977 . Лінія працює п’ять днів на тиждень з 8.00 до 16.00. Ви також можете надіслати електронний лист на pbh@paih.gov.pl .15 переглядів

Comments


bottom of page