top of page

Нові податки в Польщі для продажів на OLX та eBay

1 травня 2023 року набув чинності закон про оподаткування онлайн-продажів на таких онлайн-платформах, як Allegro, eBay, OlX, Vinted та ін. Тепер онлайн-торгівлю контролюють податкові органи. Про те, хто платить цей податок, а хто ні, і як це вплине на доходи продавців, читайте в нашій статті.Зміни в польському законодавстві щодо онлайн-продажів

1 травня 2023 року в польському законодавстві набули чинності нові правила електронної комерції для людей, які продають онлайн. Податок на прибуток було введено у зв’язку з Директивою DAC7, яка діє в Європейському Союзі з 2023 року для забезпечення прозорості у податковій сфері та поширюється на людей, які продають онлайн, але не ведуть бізнес.


Тепер податківці матимуть інформацію про те, хто які товари продає в Інтернеті, які в них обороти та на які рахунки надходять гроші від клієнтів. Ця реформа допоможе польському уряду боротися з податковими шахраями, які продають товари та послуги в Інтернеті. Очікується, що зміни торкнуться близько 17 мільйонів роздрібних торговців.


Наприклад, якщо протягом року особа продає на OLX товарів на 12 тис. злотих, цю інформацію необхідно надіслати до податкової служби, яка перевірить, чи продавець задекларував прибуток і сплатив податки. У цьому випадку прибуток вважатиметься отриманим від незареєстрованої діяльності . Більше інформації про податкову систему в Польщі можна знайти за цим посиланням . 

Хто підлягає оподаткуванню податком з продажів на ринку?


Акт поширюється на такі платформи:

  • Allegro;

  • OLX;

  • eBay;

  • вінцеваний;

  • постачальники послуг (Fixly, Usterka.pl);

  • Booking, Trivago, Airbnb та інші сервіси бронювання житла;

  • онлайн-платформи з транспортними послугами (HoppyGo);

  • веб-сайти для купівлі та продажу вживаних речей.


Хто не є платником ринкового податку?

Виходить, що не всі продавці своєї продукції онлайн знайдуться в реєстрах податкової служби. Продавці, які у звітному році

  • уклали менше 30 угод купівлі-продажу

  • якщо загальний прибуток від продажу не перевищив 2000 євро.

Тому людям, які час від часу виставляють на продаж власні речі, не варто хвилюватися, їм не потрібно платити податок з продажу. 

Реєстр продавців на базарах Польщі

З 1 січня 2024 року всі платформи електронної комерції зобов’язані звітувати податковим органам. Згідно з новим законом, власники онлайн-майданчиків зобов’язані раз на рік надавати особисту інформацію, дані про продажі, а також інформацію про реєстрацію та статус сплати податків продавцями.


Інтернет-майданчики повинні бути поінформовані про зміни в нормативних актах та додаткових зобов’язаннях, пов’язаних з їх діяльністю. Вони зобов’язані заздалегідь публікувати інформацію для продавців про збір даних в Умовах використання платформи.


Наприклад, платформа OLX повинна оновлювати умови користування сервісом, вести облік продавців, відстежувати обсяги їх транзакцій і подавати дані в податкові органи.Прибутковий податок для людей, які продають на ринках

Новина також стосується податок на доходи фізичних осіб, які не здійснюють підприємницьку діяльність. Людина сплачуватиме податок на прибуток, якщо купує вживаний товар в Інтернеті, а потім протягом 6 місяців після покупки продає його дорожче.


Наприклад, якщо особа купує товар за 1000 злотих, а потім через тиждень перепродає його за 1300 злотих (за вищою ціною, ніж куплена), їй доведеться заплатити податок на прибуток у розмірі 300 злотих. Однак, якщо особа продає той самий товар за 1300 злотих протягом 7 місяців (за законом понад 6 місяців), їй не доведеться платити податок на прибуток.


Поки що невідомо, як цю інформацію будуть перевіряти та відслідковувати податківці.Відповідальність за ухилення від сплати податків продавцями на ринках


За несвоєчасну сплату податків у Польщі нараховуються додаткові відсотки від 4% до 8,5% річних або кримінальна відповідальність залежно від суми прихованого доходу. Неплатнику податків загрожує штраф у розмірі 720 денних ставок (середня заробітна плата за 1 день) або позбавлення волі, або і те й інше. Якщо сума прихованого податку невелика (менше п’яти мінімальних зарплат: 3490 злотих брутто у 2023 році), штраф буде меншим.

5 переглядів

Comments


bottom of page