top of page

Новий паспорт та заміна водійських прав в Польщі

Українці, які проживають у Польщі, можуть отримати паспортні документи. Це можливо завдяки тому, що українська паспортна служба DP Document працює в чотирьох містах Польщі. Підказуємо, якими послугами можна скористатися в цьому закладі.
Відтепер українці можуть оформити на дітей декілька документів одночасно

Одночасна видача паспортів популярна серед українців. Це зручно і вимагає набагато менше зусиль. І відтепер одночасно можна подавати документи на отримання дитячих паспортів. Тож тепер при відвідуванні однієї із служб може один із батьків

 • одночасно подати заяву на оформлення ID-картки та паспорта, а також паспорта для Вашої дитини до 14 років;

 • одночасно подати заяву на оформлення посвідчення особи та паспорта для дитини віком до 14 років.

Діти віком від 12 років повинні бути присутні під час оформлення заявки.


Паспортний сервіс в Польщі

Отримання паспортних документів – одна з найважливіших проблем, з якою стикаються українці, які проживають за кордоном. Наразі це стало простіше, тому що в Польщі є вже чотири установи DP Document. Крім того, планується запуск в Чехії, Німеччині та Туреччині .


Відкриття паспортних сервісів у Польщі стало можливим завдяки постанові від 10 червня 2022 року № 678. Йдеться про реалізацію пілотного проекту з оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон всім, хто перебуває за межами України.

Наразі українці можуть оформити документи:

 • Краків: Pawia 5 ;

 • Варшава: Aleje Jerozolimskie 179 ;

 • Гданськ: Aleja Grunwaldzka 415

 • Вроцлав: Plac Grunwaldzki 22

Щоб потрапити на прийом у Вроцлаві, їдьте до арени Тарчиньського та йдіть до сектора А3. Потім потрібно спуститися в підземний паркінг. За старою адресою DP Document більше не надає послуг у Вроцлаві.


В установах можна оформити паспорт громадянина України (ID-картку) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, обміняти посвідчення водія на нове чи оформити посвідчення водія, а також скористатися функцією відправка документів.

Щоб скористатися послугами сервісу, ви можете зареєструватися в електронній черзі онлайн або прийти особисто та стати на живу чергу.


Сервіс працює з понеділка по суботу включно з 10.00 до 19.00 Оплата всіх послуг здійснюється на місці карткою. Якщо у вас іноземна картка, переконайтеся, що ви можете здійснювати платежі в гривнях. Оплата готівкою неможлива.

У Центрі обслуговування мешканців можна подати всі ті ж документи, які подають в інших пунктах.


Розклад роботи: понеділок – субота з 9:00 до 18:00 Ви можете стати в живу чергу або записатися в електронну чергу. Посилання на електронну чергу наведено вище. 

Як отримати паспорт в Польщі?

У сервісі DP Document можна отримати як паспорт, так і ID-картку. І навіть можливо оформити обидва документи одночасно. Також є можливість отримати паспорт для дітей (до 16 років). Ціни на документи коливаються в такому діапазоні:

 • Виготовлення закордонного паспорта. Терміново - 1496 грн + 370 злотих сервісний збір. Не терміново - 856 грн + 370 злотих сервісний збір;

 • Виготовлення посвідчень. Терміново - 820 грн + 370 зл вартість послуги. Не терміново – 450 грн + 370 злотих сервісний збір.

Термін виготовлення документів від 20 до 45 робочих днів. Однак через великий попит ці терміни можуть бути продовжені.


Для оформлення закордонного паспорта необхідно подати такі документи:

 1. Паспорт громадянина України;

 2. NIP (ідентифікаційний номер);

 3. Анкета (заповнюється на місці);

 4. Якщо є, раніше видані закордонні паспорти;

 5. У разі викрадення паспорта – витяг з ЄДРП;

 6. Якщо ви отримали паспорт на непідконтрольній Україні території, ви повинні взяти з собою будь-який документ, на якому є ваше зображення. Повний перелік документів, які можуть бути актуальними, дивіться за посиланням .


 

Як обміняти водійські права в Польщі?

Ще одна послуга, яку надає ДП Документ - це заміна або отримання нових водійських прав . Документ підлягає обміну, якщо:

 • Ваше посвідчення водія знищено, що унеможливлює його використання (наприклад, записи не читаються тощо);

 • Відбулася зміна персональних даних власника (наприклад, прізвище, ім'я, по батькові, стать);

 • Є потреба вказати особисті дані латинськими літерами, змінити тип оцифрованого виразу обличчя тощо.

Така послуга коштує 254 грн + 420 злотих сервісний збір. Термін, на який видається новий документ, становить 30 років. Водійське посвідчення роздруковується на місці та видається одразу після реєстрації.

Посвідчення водія можна обміняти безпосередньо в стаціонарі, але за іншим графіком (відмінюється від загального графіку роботи центру): Вт-Пт: 10:00-17:00, Сб: 10:00-15:30 , нд., пн. - вихідні.

Документи, необхідні для видачі нових водійських прав:

 1. Паспорт громадянина України;

 2. Довідка про присвоєння реєстраційного номера розрахункової картки платника податків;

 3. ваші поточні водійські права;

 4. Якщо Ви змінили персональні дані - документ, що це підтверджує;

 5. Медична довідка про придатність до керування транспортними засобами (форма 083/о). Але наразі через воєнний стан це не потрібно.


Як відправити готові документи з України до Польщі?

Ще одна послуга, якою можна скористатися в ДП Документ – це відправка готових паспортних документів. Для цього не потрібно реєструватися заздалегідь. Однак пам’ятайте, що скористатися послугою може лише особа, яка оформила документи на своє ім’я. Але якщо мова йде про неповнолітнього, то заяву подають батьки або опікуни.

Comments


bottom of page