top of page

Найбільші інвестиції в Польщі у 2023 році

Останні роки були складними для інвестиційних проектів у всьому світі. Спочатку через пандемію та період локдауну, а потім через війну в Україні та шалену інфляцію більшість інвестицій залишилися лише в планах. Тим не менш, у першій половині 2023 року в Польщі було завершено багато ключових проектів. Ось огляд найбільших інвестицій у Польщі у 2023 році.Атомна електростанція в Польщі

Енергетика – це галузь, яка в Польщі завжди асоціювалася з ключовими та необхідними інвестиціями. Атомна енергія дешевша та екологічніша, ніж вугільна. Польський уряд визначив партнерів і місця для будівництва 2 АЕС. Раніше ми писали про те, коли і де в Польщі побудують АЕС .


Першу атомну електростанцію в Польщі побудують поблизу Любятово і Копаліно на Помор'ї у співпраці з американським концерном Westinghouse. Будівництво планується розпочати в 2026 році, а перший реактор запрацює в 2033 році. Всього на електростанції буде три реактори.


Розташування : Померанія.

Тип будівництва : АЕС.

Фінансування : приблизно 20 мільярдів доларів.

Друга атомна електростанція буде побудована у співпраці з Південною Кореєю. Електростанція буде оснащена двома реакторами виробництва Korea Hydro & Nuclear Power.

Розташування : Понтнув, Великопольське воєводство.

Тип будівництва : АЕС.

 

Офшорні вітрові електростанції Baltica

Проект офшорної ВЕС Baltica буде реалізовуватися в два етапи:

  • «Балтика-2» потужністю 1,5 мегават;

  • «Балтика-3» потужністю близько 1 гігават.

Проект реалізують світовий лідер у галузі вітроенергетики данська компанія Orsted та польська компанія PGE Baltica. «Baltica є не тільки найбільшою вітровою електростанцією в Балтійському морі, але й однією з найбільших у світі.

Електростанції мають бути введені в експлуатацію до 2030 року.


«Балтика-2 вироблятиме енергію приблизно для 2 мільйонів 400 тисяч домогосподарств. польські домогосподарства.


Розташування : Поморське воєводство (між Лебою та Усткою), Балтійське море.

Тип конструкції : ВЕС.

Витрати : 30-40 мільярдів злотих.


 

Будівництво гідроелектростанції в селі Мльоти

Уряд Польщі під впливом зростання вартості лімітів викидів вуглекислого газу розпочав будівництво нових гідроакумулюючих електростанцій загальною потужністю 5-6 ГВт.


Влітку 2022 року про будівництво нових гідроакумулюючих електростанцій (спочатку в Млотах, потім у Рожнові II і Толкміцко) анонсували компанії з груп ORLEN, TAURON і PGE. Раніше ми писали про те, звідки Польща бере газ і скільки імпортує з Росії.


Розташування : село Млоти, район Клодзко, воєводство Нижня Сілезія.

Тип конструкції : ГАЕС.

Кошти : 4 мільярди злотих.


 

Центральний комунікаційний порт

Centralny Port Komunikacyjny – це новий проект транспортної мережі в Польщі, метою якого є будівництво пересадочного вузла між Варшавою та Лодзью, який незабаром поєднає повітряний, залізничний та автомобільний транспорт. У перспективі порт зможе приймати до 45 мільйонів пасажирів на рік. Зараз поїздка між Вроцлавом і Варшавою займає 4-6 годин. Впровадження високошвидкісної залізниці на цій ділянці дасть можливість їздити за 2 години і навіть менше.


Початок будівництва заплановано на 2024 рік, а завершення – на 2027 рік.

Розташування : територія трьох гмін Мазовецького воєводства: Баранув, Тересін і Віскітки.

Тип інвестиції : трансферний центр.

Кошти : приблизно 40 мільярдів злотих.


 

Фабрика напівпровідників Intel

Завод американської компанії буде побудований на ділянці площею 200 га в Польщі. Завод створить 2 тисячі нових робочих місць.


Розташування : поблизу Вроцлава.

Тип споруди : завод напівпровідників.

Кошти : 20 мільярдів злотих.


 

Завод теплових насосів Daikin

Японська компанія Daikin Europe NV розпочала будівництво нового заводу теплових насосів на ділянці площею 320 тис. кв. Це буде перше виробниче підприємство Daikin у Польщі. Завершення будівництва заплановано на квітень 2024 року. На виробництві працюватимуть близько 3000 осіб.


Тип конструкції : тепловий насос.

Кошти : 1,4 млрд злотих.


 

Завод електрофургонів Mercedes

Найбільші іноземні інвестиції в Польщі часто стосуються автомобільної промисловості. Однією з найбільш очікуваних інвестицій у цей сектор є завод з виробництва електрофургонів Mercedes. Завод стане першим виробничим центром Mercedes, де вироблятимуть лише електрофургони. У 2023 році було представлено проект заводу, а інвестиції вже увійшли у фазу реалізації, яка триватиме до 2027 року. Очікується, що завдяки інвестиціям буде зайнято понад 2500 осіб.


Розташування : Явор, Нижньосілезьке воєводство.

Тип будівництва : автозавод.

Фінансування : 1,3 млрд євро.


 

Розширення газопроводу Baltic Pipe

Baltic Pipe є спільним проектом польсько-данського оператора газопроводів Gaz-System Energinet. Газопровід Baltic Pipe довжиною 900 км транспортує газ із норвезького шельфу до Польщі з 1 жовтня 2022 року.

5 ключових елементів запланованих інвестицій:

  • на дні Північного моря;

  • розширення транспортної системи Данії;

  • газопровід у Данії;

  • газопровід по дну Балтійського моря;

  • розширення польської системи передачі.

Розташування : Західнопоморське воєводство, Балтійське море.

Тип конструкції : газопровід.

Кошти : 7,6 млрд злотих.


 

Поліцейське підприємство з виробництва полімерів

Поліцейська гміна Західнопоморського воєводства відома на весь світ поліцейським хімічним заводом, що належить Grupa Azoty. Завдяки корейським інвестиціям поруч з ними буде побудовано завод з виробництва поліпропілену, а також газовий термінал і логістичну базу.


Розташування : поліцейська гміна Західнопоморського воєводства.

Тип конструкції : цех з виробництва пропілену та поліпропілену.

Кошти : 7,2 млрд злотих.

0 переглядів

Opmerkingen


bottom of page