top of page

Матеріальна допомога для людей похилого віку та інвалідів Carer's Allowance: як отримати?

У Польщі люди з інвалідністю та листком непрацездатності мають право на грошову допомогу від держави. Що це за допомога? Як застосовувати? Які категорії мають право на допомогу? Про це ми розповімо в цій статті.
Що таке допомога на догляд?

Допомога по догляду за хворими - це грошова допомога особам, які мають інвалідність або потребують особливого догляду за віком .

Ці заходи соціальної допомоги мають на меті частково задовольнити потреби непрацездатної особи та передбачені польським Законом про сімейні допомоги. Цю субсидію надає гміна міста чи повіту, де знаходиться особа, яка потребує допомоги.


Хто може отримати фінансову допомогу в Польщі Допомога на догляду?

На отримання коштів за програмою допомоги по догляду можуть претендувати такі категорії осіб:

  • дитина (неповнолітня) з інвалідністю;

  • інвалід, який вже досяг 16 років, але має значний ступінь втрати працездатності;

  • особа віком від 16 років із середньою групою інвалідності, якщо інвалідність виникла до 21 року;

  • особа старше 75 років.

Ми запрошуємо вас приєднатися до нашого каналу Telegram , нашої сторінки Facebook та нашої сторінки Instagram , щоб бути в курсі останніх новин та подій.


Цією фінансовою допомогою можуть скористатися українці, які отримали тимчасовий захист у Польщі та належать до однієї з цих категорій, як і громадяни Польщі . Для цього, однак, вони повинні мати зареєстровану або підтверджену інвалідність у Польщі (окрім осіб старше 75 років).


ВАЖЛИВО! Допомога не залежить від доходу особи з інвалідністю або осіб, які здійснюють догляд за нею.Хто не має права на отримання допомоги по догляду?

Варто також зазначити, що згідно з польським законодавством вони не підпадають під критерії допомоги:

  • особи, які перебувають у закладах безкоштовного цілодобового догляду;

  • людей, які отримують аналогічні платежі за кордоном.

Тому, якщо ви будете отримувати подібні виплати в Україні, ви, швидше за все, не отримаєте цієї пільги. Раніше ми писали про документи, необхідні для виїзду та супроводу інваліда 1-2 групи за кордон .


Скільки і як виплачуватиметься допомога по догляду за хворими у 2023 році?

У 2023 році розмір допомоги на догляд становить 215,84 злотих на місяць. Кошти будуть виплачуватися щомісяця, починаючи з місяця, в якому ви звернулися. Однак це має відбутися після призначення номера PESEL. Якщо вашу заявку на отримання допомоги по догляду за хворими схвалено, ви отримаєте кошти на банківський рахунок, вказаний у заяві.


Також можливе отримання оплати поштовим переказом або готівкою в касі офісу. Допомога по догляду призначається безстроково (за винятком випадків, коли інвалідність або втрата дієздатності не має терміну).Як подати заявку на отримання допомоги по догляду за особою?

Є кілька способів подати заявку на отримання фінансової допомоги Carer's Allowance:

  • подати заяву особисто до гміни/міського управління, центру соціального захисту чи іншої установи, яка займається цими допомогами в даній місцевості, або до міського управління за місцем проживання;

  • в електронному вигляді – через портал державних послуг Emp@tia;

  • онлайн на платформі ePUAP;

  • рекомендованим листом, який надсилається на адресу філії або відповідного центру соціального управління.

У заяві необхідно зазначити номер PESEL недієздатної особи, яка претендує на отримання додаткових коштів, а також серію та номер паспорта (або іншого документа), на підставі якого особа перетинала кордон.


У разі неповнолітньої особи заяву заповнює від її імені один із батьків або опікун (законний представник). У цьому випадку тимчасовий опікун також повинен надати відповідний судовий наказ щодо своїх повноважень щодо дитини.


До заяви про призначення допомоги по догляду за хворим необхідно додати довідку про ступінь інвалідності (не поширюється на осіб старше 75 років). Слід пам’ятати, що довідки, виданої в Україні, буде недостатньо – необхідно буде подати заяву на отримання нової довідки в Польщі до повітової комісії оцінки інвалідності.


Що робити, якщо мою заявку на отримання допомоги відхилено?

Незалежно від рішення, прийнятого щодо вашої заяви, ви будете проінформовані про це офіційним листом, який необхідно надіслати на адресу, вказану в заяві. Тому, якщо під час очікування відповіді у заявника змінилася адреса проживання, необхідно якнайшвидше повідомити про це Управління.


Якщо ви отримаєте негативну відповідь на вашу заяву про допомогу на догляд, ви маєте право оскаржити відмову , подавши апеляцію до Апеляційної комісії місцевого самоврядування. Оскарження подається безпосередньо до органу, який виніс відмову. У вас є 14 днів, щоб подати апеляцію.

Comentarios

No se pudieron cargar los comentarios
Parece que hubo un problema técnico. Intenta volver a conectarte o actualiza la página.
bottom of page