top of page

Майже 500 українських студентів не отримають дипломів

У МОН повідомляють, що дипломи про вищу освіту не отримають майже 500 студентів. Причина – не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту». Тому вони не можуть отримати дипломи.


Які українські студенти не отримають дипломи про ВНЗ?

У МОН повідомляють, що студенти, які скористалися так званою польською системою набору, щоб уникнути ЗНО, не зможуть отримати документи про закінчення ВНЗ. Це пов’язано з тим, що такі студенти не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту».


Ця схема передбачала зарахування студентів до вищих навчальних закладів за кордоном, навчання там протягом року (іноді дистанційно), а потім переведення на курси українських вишів.


Незважаючи на те, що у 2019 році до Закону «Про вищу освіту» було внесено зміни, згідно з якими студенти, які бажають перевестись до українських вищих навчальних закладів, повинні відповідати тим самим вимогам, що й студенти, зараховані на ту саму програму навчання в рік вступу, деякі вищі навчальні заклади продовжували поновити студентів за польською програмою вступу. З цієї причини такі студенти не отримають дипломів.


Про це повідомляється в телеграм-каналі МОН :

Зараз ми не можемо дозволити цим студентам отримати документи про вищу освіту, тому що хочемо бути впевнені в їх чесності та кваліфікації. Відтак, за 4 роки після набрання чинності відповідною нормою Закону МОН заблокувало понад 450 абітурієнтам замовлення документів про вищу освіту, які не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту».

Однак не варто надто переживати з цього приводу. Справа в тому, що МОН дає можливість таким учням відповідати всім необхідним умовам – тобто скласти зовнішнє незалежне оцінювання та правильно вступити до українського вишу.


Для цього пропонується призупинити навчання на рік, щоб студенти встигли все встигнути. Після виконання всіх умов студенти зможуть успішно завершити навчання та отримати дипломи.


1 перегляд

Comments


bottom of page