top of page

Коли в 2023 році в Польщі переведуть годинники на зимовий час?

Польща та багато інших країн незабаром перейдуть на зимовий час. Як впливає переведення годинників на організм людини, коли відбудеться перехід на зимовий час і як до цього підготуватися, розповідається в цій статті.
Перехід на зимовий час у 2023 році в Польщі

У 2023 році перехід на літній час відбудеться 29 жовтня . О 4 годині ранку стрілки годинників треба перевести на годину назад. Смартфони зазвичай роблять це автоматично, тому переконайтеся, що у вас увімкнено цю функцію. Однак механічне обладнання доведеться вручну налаштовувати на зимовий час.


Цікаво, що перехід на літній час завжди відбувається в неділю. Це призначено для того, щоб люди могли налаштуватися без додаткових незручностей перед початком робочого тижня. Зимовий час діятиме протягом п'яти місяців. В останні дні березня 2024 року вводиться літній час, а це означає переведення годинників на годину вперед.


 

Чи планується скасування зимового та літнього часу?

Варто зазначити, що Польща неодноразово порушувала питання про скасування літнього часу. Це питання також обговорювалося на форумі Європейського Союзу. Наприклад, у 2019 році Європарламент оприлюднив законопроєкт, згідно з яким ЄС мав востаннє переводити годинники у 2021 році. Однак його розгляду завадила пандемія Covid-19, тому це рішення довелося відкласти.


Наразі Єврокомісія рекомендує зберегти цю практику до 2026 року . Тож, якщо нічого не зміниться, у 2026 році в ЄС востаннє переведуть годинники. При цьому кожна країна матиме можливість самостійно вирішувати, переходити на зимовий чи літній час.


Питання скасування літнього часу порушили і в Україні. У 2011 році навіть була прийнята постанова, яка скасувала переведення годинників. Однак через деякий час Верховна Рада змінила своє рішення і визнала цю постанову недійсною. Тож в Україні, як і в багатьох країнах світу, продовжують переводити годинники.


 

З чого почався перехід на зимовий і літній час?

Перехід на літній час вперше запровадили у Великій Британії, де зараз діє програма тимчасового захисту українців у Великобританії Homes for Ukraine . У 1908 році це було зроблено для економії енергії. Проте ідея переведення годинників належить американському державному діячу Бенджаміну Франкліну.


Сполучені Штати переходять на літній час з 1918 року. Також це практикується в Канаді, ЄС, Ізраїлі, Ірані, країнах СНД, Україні та Австралії. Загалом таку практику використовують 70 країн.


Що стосується Польщі, то країна переводить годинники з 1983 року , тобто 40 років тому. Але й раніше були спроби запровадити таку практику. Проте всі ці спроби були марними.


Наприклад, у 1945-1949 роках вперше було використано переведення часу. Пізніше він використовувався в 1957-1964 і 1977-1981 роках. А з 1983 року ця зміна відбувається щорічно. Цікаво, що до 1995 року в Польщі годинники переводили на останній тиждень вересня, а не на жовтень.


Варто зазначити, що не всі поляки підтримують ініціативу переходу на зимовий час. Згідно з останніми опитуваннями, 78% поляків виступають за скасування переведення часу. Крім того, 74% поляків висловили бажання назавжди залишити літній час.


 

Як підготуватися до переведення годинника?

Незважаючи на те, що зміна часу корисна з точки зору економії енергії , вона часто негативно впливає на здоров’я людей. Хоча деякі люди взагалі не відчувають цієї зміни, для інших це несприятливо і стресово для організму.


Тож якщо ваш організм негативно реагує на зміну часу, радимо вам дотримуватися таких порад :

  • За кілька днів (а краще за тиждень) до переведення годинника лягайте спати трохи раніше звичайного;

  • Відмовтеся від алкоголю і пийте більше води. Крім того, їжте більше здорової їжі;

  • Приберіть всі гаджети мінімум за годину до сну;

  • Уникайте напоїв з високим вмістом кофеїну;

  • По можливості подихайте свіжим повітрям за кілька годин до сну. Вийдіть на вулицю хоча б на годину;

Також не нехтуйте хорошим сном. Як правило, лікарі рекомендують дорослим спати не менше 7 годин. Що стосується дітей, то вони повинні спати не менше 8-10 годин. Діти до 6 років повинні спати не менше 12 годин.


 

Якої шкоди завдає організму переведення стрілок годинника?


За словами лікарів, переведення годинника шкідливе для організму. Це сприяє:

  • виникнення серцево-судинних захворювань і підвищення ризику інфаркту;

  • виникнення неврологічних захворювань;

  • безсоння і проблеми зі сном;

  • погіршення концентрації.

Якщо у вас раніше були подібні симптоми, радимо підготуватися до зміни часу заздалегідь. А при потребі навіть записатися на прийом до україномовного лікаря в Польщі . Тоді цей процес пройде для вас максимально безболісно і комфортно.2 перегляди

Comments


bottom of page