top of page

Зелена карта на авто та договір прикордонного страхування при в'їзді в Польщу

Для водіїв транспортних засобів з українською реєстрацією, які планують виїхати з України до країн-учасниць міжнародної системи Green Card, Green Card є обов’язковою умовою для перетину кордону. Про те, що таке Зелена карта, чим вона відрізняється від договору страхування за кордоном, де її можна придбати та які штрафи сплатить власник транспортного засобу без страхового полісу, читайте в нашій статті.


Зелена карта та прикордонна страховка при в'їзді до Польщі: в чому різниця?


«Зелена карта» — міжнародний договір (поліс) про страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів та взаємне визнання страхових полісів країнами-учасницями угоди, які входять до міжнародної системи «Зелена карта». Страхування «Зелена карта» є обов’язковим для використання транспортних засобів за кордоном і не замінює страхування автоцивільної відповідальності під час подорожі в країні реєстрації транспортного засобу.


Отже, якщо транспортний засіб, зареєстрований в Україні, прямує до країни-учасниці міжнародної системи Green Card, власник авто повинен мати діючий договір міжнародного страхування. Договір має бути складений мовою відповідної країни та перекладений англійською мовою.


Компанія відшкодовує шкоду, завдану внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров’ю третіх осіб, транспортному засобу та іншому майну, якщо аварія сталася під час дії цього договору страхування з вини водія транспортного засобу, зазначеного в договір. Страхові виплати здійснюються відповідно до умов, викладених у положеннях про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів країни, де стався страховий випадок.


Прикордонне страхування транспортних засобів називається короткостроковим автострахуванням , яке захищає водія даного транспортного засобу від цивільної відповідальності за шкоду, заподіяну внаслідок дорожнього руху за межами країни. Відмінність прикордонної страховки від полісу «Зелена карта» полягає в тому, що «Зелену карту» неможливо придбати при перетині державного кордону, а прикордонну страховку купують при перетині кордону.


Деякі страховики, з якими укладено договір OC, видають Зелену карту безкоштовно. Прикордонна страховка завжди платна і може бути укладена тільки на 30 днів з моменту покупки.


 

Чи дійсна Зелена карта в Польщі?

Міжнародна система страхування Green Card охоплює понад 40 країн, у тому числі Польщу та Україну. Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну на початку війни прикордонники та уряд Польщі дозволили в’їзд до Польщі без зеленої карти, але це послаблення діяло до кінця квітня 2022 року.


Зараз страховка «Зелена карта» для українського автомобіля в Польщі потрібна навіть для короткострокового перебування в країні. Ми запрошуємо вас приєднатися до нашого каналу Telegram , нашої сторінки Facebook та нашої сторінки Instagram , щоб бути в курсі останніх новин та подій.


 

Вартість грін карти для Польщі

Кожна страхова компанія індивідуально визначає умови отримання Зеленої карти. Часто Green Card в Польщі можна отримати безкоштовно в рамках пакету, купивши страховку OC або AC. Однак у випадку Allianz, Ergo Hestia, HDI або Wiener польська зелена карта коштуватиме невеликих грошей , потрібна додаткова премія, яка зазвичай починається від 20 злотих.


Для біженців у Польщі не потрібно подавати заяву на отримання Зеленої карти . Придбати Зелену карту можна в будь-якому місті України, незалежно від того, де зареєстровано автомобіль. Оформити поліси можна онлайн, де можна вибрати найближчу компанію та скористатися спеціальним калькулятором для розрахунку витрат, або особисто в офісах страхових компаній. Для реєстрації потрібні такі дані:


 • прізвище, ім'я, по батькові;

 • телефон;

 • електронна пошта;

 • тип транспортного засобу;

 • країна, яку плануєте відвідати;

 • визначити тривалість страхування.

Ціна поліса встановлюється МТСБУ, тому розрахунок однаковий для всіх страхових компаній країни. Його вартість залежить від:

 • термін дії;

 • маршрути;

 • клас автомобіля.

Термін дії від 15 днів до 1 року . Дізнайтеся про платні дороги в Польщі та шосе, які стали безкоштовними.

Наприклад, вартість страхування автомобіля (легкового) вагою до 3,5 тонн і місткістю до 9 пасажирів, якщо поліс оформлено в українській компанії:

 • півмісяця – 982 грн.

 • місяць - 1 564 грн

 • три місяці – 3713 грн

 • шість місяців - 6942 грн.;

 • рок – 8 594 грн. 

Чи можна подорожувати з України в Польщу і назад без Грін карти?


Без Зеленої карти неможливо поїхати з України до Польщі чи інших країн і навпаки. Прикордонник перевіряє не лише наявність страхового поліса, а й наявність його в базі даних.


Плануючи поїздку, майте на увазі, що ви не можете придбати страховку онлайн на кордоні та одразу його перетнути. Політика набуває чинності наступного дня. Паперовий бланк страховки можна купити на кордоні, але це буде дорожче.

важливо! Деякі прикордонники вимагають друковану версію Грін-карти, тому при подачі заявки онлайн необхідно роздрукувати документ. Раніше ми писали про віньєтки для авто в Європі: де купити та як ними користуватися .


 

Де купити зелену карту в Польщі?

Якщо термін дії довідки закінчується під час перебування в Польщі, переплачувати місцевій страховій компанії не потрібно. Ви можете подати заявку на Грін Карту онлайн . Довідка буде надіслана електронною поштою, а електронна версія полісу має таку ж юридичну силу, як і паперова. Справжність довідки можна перевірити на сайті МТСБУ . 

Нові штрафи за відсутність страхування цивільної відповідальності з 1 липня 2023 року в Польщі


Великі штрафи стягуються за відсутність страхового поліса , навіть якщо автомобіль стоїть (пошкоджений після ДТП або через поломку).

Вартість штрафу за відсутність Зеленої карти залежить від:

 • зареєстрований тип транспортного засобу;

 • кількість днів перебування в Польщі без страховки;

 • мінімальна заробітна плата брутто, яка з 1 липня зросла до 3600 злотих.

Найменший штраф за відсутність обов'язкової страховки заплатять власники мотоциклів і мопедів, найбільший - власники вантажівок.


Ця сума може коливатися від 230 до 10 800 злотих . Максимальний штраф буде накладено, якщо незастрахований транспортний засіб (автомобіль або вантажівка) перебуває в Польщі більше 14 днів. Власники легкових автомобілів сплатять штраф у розмірі 7200 злотих, власники вантажівок – 10800 злотих, власники мотоциклів і мопедів повинні будуть заплатити 1200 злотих.

0 переглядів

Comments


bottom of page