top of page

Відтепер більше українців зможуть отримати пільговий іпотечний кредит в Україні

З 1 серпня 2023 року український уряд розширює програму державного житлового кредитування «єОселя». Програма іпотечного кредитування, запущена в жовтні минулого року, була доступна лише певним категоріям громадян, таким як військові, вчителі, медпрацівники тощо. З серпня 2023 року інші категорії громадян зможуть скористатися державною програмою пільгової іпотеки. позики.


Які категорії людей зможуть скористатися програмою «єОселя»?

Головною перевагою програми eHouse є низька процентна ставка: лише 3% для пільгових категорій і 7% для інших українців. У порівнянні зі звичайними іпотечними кредитами, які пропонують банки, де відсоткова ставка зазвичай становить 15-25% річних, це досить вигідна умова.


Пільговий кредит за процентною ставкою 3% зможуть отримати такі категорії громадян України:

  • Особи віком від 18 до 70 років на момент повного погашення кредиту.

  • Професійні військові, вчителі, лікарі, науковці, силовики та їхні родини.

  • Детективи НАБУ, співробітники ДБР, детективи БЕС та старші офіцери та члени їхніх родин.

  • Особи, які не мають житла або мають менше 52,5 квадратних метрів житла, або житло яких знаходиться в зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях.

  • Люди, яких немає в санкційних списках.

  • Платоспроможні громадяни, які не беруть участі в інших державних житлових програмах.

Програма eHouse також доступна для інших категорій громадян, таких як ветерани війни та їхні сім’ї, учасники бойових дій, люди з інвалідністю, спричиненою війною, та інші особи, які мають на це право.


Оформити кредит можна через додаток Дія, який проаналізує ваш статус і дохід. За результатами розгляду заявки ви отримаєте рішення про участь у програмі та конкретну суму кредиту. Звертаємо вашу увагу, що передоплата становить 20% від вартості нерухомості, а в разі перевищення ліміту програми – 30%. Зараз кредит можна отримати в Глобусбанку, Ощадбанку, Приватбанку, Укргазбанку та Скай Банку, але цей список буде розширюватися.


Державні кредити дають можливість придбання житла з певними обмеженнями. Квартира, доступна за цією схемою, має бути квартирою в багатоквартирному будинку, вік якої не повинен перевищувати 10 років з дати будівництва. Також можлива покупка недобудованої нерухомості, але в цьому випадку будинок повинен бути готовий не менше 30%.


0 переглядів

Comments


bottom of page