top of page

Види відпусток у Польщі у 2024 році

У Польщі, згідно з Кодексом трудових відносин, передбачено кілька видів відпусток, які можуть бути надані працівникам в залежності від їхніх умов праці та особистих обставин.


▶️ Відпустка без зарплати (URLOP BEZPŁATNY) Цей тип відпустки може бути наданий працівникові на невизначений термін і не передбачає виплати заробітної плати під час відсутності.➡️ Оздоровча відпустка (ZDROWOTNE URLOPY W PRACY) Деякі професійні групи, наприклад, вчителі, можуть отримати право на відпустку для поліпшення здоров’я або реабілітації.

🟡Дні відпочинку за звільнення Процедура передбачає, що працівник, який отримав повідомлення про звільнення за два тижні до фактичного звільнення, має право на відпочинок.

🟡 Донорство Закон зобов'язує роботодавця надати два дні відпустки, якщо працівник здійснює донорство крові.


🟡 Освідчення чи свідчення Процедура надає працівникам вихідний, якщо вони залучені як експерти чи свідки у Вищий контрольний орган (NIK)


➡️ Декретні відпустки

🟡 Декретна відпустка (urlop macierzyński) Ця відпустка може бути використана за 6 тижнів до пологів або з моменту народження дитини, в залежності від кількості дітей, які народились.

🟡 Батьківська відпустка (URLOP OJCOWSKI і URLOP TACIERZYŃSKI) Отець може скористатися цим видом відпустки, яка триває 9 тижнів, або поділити її з матір’ю дитини. Відпустка доступна до досягнення дитиною 6 років.▶️ Батьківська відпустка (URLOP RODZICIELSKI) Після завершення декретної відпустки можна скористатися оплачуваною відпусткою для догляду за дитиною.

▶️ Відпустка по догляду (URLOP WYCHOWAWCZY) Тривалість такої відпустки становить до 36 місяців і не передбачає виплат.

▶️ Догляд за дитиною Надається право одному з батьків використовувати 2 дні або 16 годин на рік для догляду за дитиною до 14 років.

▶️ Опікунська відпустка (URLOP OPIEKUŃCZY) Дозволяє працівникам взяти до 5 днів відпустки на рік для догляду за близькими, які потребують допомоги.

▶️ Відпочинкова відпустка (URLOP WYPOCZYNKOWY) Кількість днів такої відпустки залежить від стажу роботи.

▶️ Залишкова відпустка (ZALEGŁY URLOP) Цей вид відпустки дозволяє використати дні, що залишились з попереднього року.


▶️ Відпустка за вимогою (URLOP NA ŻĄDANIE)

▶️ Особливі відпустки (URLOP OKOLICZNOŚCIOWY) Ці відпустки можуть бути використані працівником на 1-2 дні у зв'язку з особистими обставинами, як-от весілля або хвороба дитини до 14 років. А щоб було за що їхати у відпустку - треба мати гарну роботи з високим доходом, широкий вибір вакансій:

На нашому Телеграм - каналі: https://t.me/worklifepoland


22 перегляди

Comentarios


bottom of page