top of page

Безкоштовні програми навчання за кордоном для українців у 2023 році

Чи знаєте ви, що українські студенти можуть навчатися в європейських та американських університетах завдяки безкоштовним програмам обміну? Про них та програму Erasmus+ ми поговоримо в нашій статті.


Програма FLEX для безкоштовного навчання в США


FLEX – одна з найвідоміших програм обміну студентами. Брати участь можуть учні 8, 9 та 10 класів Програма триває один рік, протягом якого учень проживає в американській сім’ї та навчається в одній із американських державних шкіл.


Щоб отримати право на участь у програмі в 2023 році, ви повинні відповідати таким вимогам:

– Студент повинен народитися не раніше 1 січня 2006 року і не пізніше 15 липня 2008 року;

– Студент повинен добре володіти англійською мовою;

– Студент повинен відповідати вимогам щодо візи J-1;

– Якщо студент вже був у США, час його перебування в цій країні за останні 5 років не повинен перевищувати 3 місяців;Крім того, вам потрібно буде пройти онлайн-тест з англійської мови, написати три есе, заповнити анкету та пройти співбесіду.


Більше інформації про програму можна знайти на сайті: https://www.discoverflex.org/ .


Якщо у вас виникли запитання щодо програми, надішліть їх на електронну адресу: flex.ua@americancouncils.org .


 


Програма HMC Projects для безкоштовної освіти у Великобританії


Ця програма пропонує студентам віком 16-17 років можливість навчатися в приватній школі Великобританії. Процес подання заявок наразі закрито, але розпочнеться 1 жовтня 2023 року.


Студенти повинні будуть пройти тест з англійської мови та співбесіду для участі в програмі. Зверніть увагу, що виграти у відборі дуже важко. Наприклад, у 2022 році це вдалося 9 українцям. Тому до тестування варто ретельно підготуватися.


Детальніше про програму можна дізнатися за посиланням: https://www.concordia.edu.ua/home/hmc-projects/ .
 


Програма UWC для безкоштовної освіти в Європі, Азії, Америці чи Африці


Щороку UWC відбирає до 20 українських студентів для навчання у престижних школах і коледжах світу. Усі можливості, які пропонує програма, або безкоштовні, або супроводжуються повною стипендією.

Організація пропонує такі навчальні програми:

 • Короткострокові програми – ті, що тривають до 1 року.

 • Довгострокові програми - це програми, які тривають більше року.

 • академічні програми;

 • Проектні гранти;


 


Програма Ukraine Global Scholars (UGS) дозволяє навчатися в найкращих університетах світу


Програма UGS допомогла понад 200 українським студентам із малозабезпечених сімей отримати стипендії для навчання в найкращих університетах світу. Програма відкрита для учнів віком від 15 до 17 років. Дедлайн подачі заявки – 31 березня.

Кожен учасник програми зобов’язаний повернутися в Україну щонайменше на 5 років після закінчення навчання. Більше того, це має відбутися протягом 5 років після закінчення навчання.


Процес відбору проходить у три етапи:

 1. Заповнення веб-форми;

 2. Здача онлайн тестів з англійської мови;

 3. Інтерв'ю з членами комітету.

Загалом у програмі щороку беруть участь близько 70 студентів з усієї України. Детальніше про програму – за посиланням: https://www.ugs.foundation/ua . 

Що таке DiscoverEU?


DiscoverEU – це програма Erasmus+, яка дозволяє молодим людям подорожувати Європою та здобувати новий досвід. Як правило, це стосується проїзду залізницею, але в деяких випадках можливий проїзд іншим видом транспорту. Програма стартувала у 2018 році.

Розіграш проводиться в два тури на рік. Переможці отримують квитки для подорожі країнами ЄС. У 2022 році деякі з переможців отримають дисконтну картку DiscoverEU. Він дає додаткові знижки на квитки в культурні та спортивні заклади, знижки на проживання, місцевий транспорт тощо.Які умови подачі заявок?

Щоб подати заявку, потрібно виконати певні вимоги. а саме:

 • ви народилися з 1 січня по 31 грудня 2004 року;

 • Ви маєте громадянство або законне місце проживання в одній із таких країн: Ісландія, Ліхтенштейн, Північна Македонія, Норвегія, Сербія та Туреччина або в державі-члені Європейського Союзу.

Якщо ви народилися до або після зазначеного вище періоду, ви не матимете права подавати заявку. Так само, якщо у вас немає громадянства чи візи країни, де діє ця програма, ви не відповідатимете критеріям.Як відбувається процес набору на програму?

Ви можете подати заявку на поточний раунд подачі заявок DiscoverEU за допомогою спеціальної онлайн-форми, доступної на Європейському молодіжному порталі . Заявки, отримані до або після кінцевого терміну подачі заявок, не приймаються.Процедура подачі заявки складається з семи етапів:

 1. Кандидати повинні пройти вступний тест, де їх попросять вказати дату народження, національність і законне місце проживання. Якщо ці дані не відповідають критеріям прийнятності, вони не будуть допущені до наступного етапу. Кандидатів додатково попросять прийняти правила DiscoverEU Call, дати згоду на зберігання та обробку їхніх персональних даних для цілей DiscoverEU Call і дати згоду на те, щоб Європейська Комісія та її уповноважені органи зв’язувалися з цією метою у зв’язку з DiscoverEU Call, а також національними агентствами EACEA, Erasmus+ та Eurodesk

 2. Заявники повинні будуть вказати, чи будуть вони подорожувати самі чи групою (до п’яти осіб).

 3. Кандидати повинні надати дійсну адресу електронної пошти. Потім вони отримають автоматичний електронний лист від Європейського молодіжного порталу для підтвердження правильності наданої адреси.

 4. Після перевірки наданої адреси електронної пошти кандидати повинні заповнити анкету (вона буде доступна 11 жовтня). Вони повинні надати свою особисту інформацію: громадянство, дату народження, ім’я, прізвище, стать, адресу електронної пошти, номер телефону, країну легального проживання, регіон, статус і номер ID-картки, паспорта або місце проживання. Люди з обмеженими можливостями пересування або з обмеженими можливостями матимуть можливість повідомити про свої особливі потреби.

 5. Після введення особистих даних кожен кандидат повинен буде відповісти на п’ять запитань із кількома варіантами відповідей про Європейський Союз та інші ініціативи ЄС, спрямовані на молодь. Насамкінець кандидатам буде запропоновано відповісти на додаткове запитання. Переможці будуть обрані до вичерпання бюджету та складатимуться у короткий список на основі їхніх відповідей.

 6. Кандидатів попросять надати додаткову інформацію про їхні плани подорожі: коли вони планують розпочати свою подорож, чи подорожуватимуть вони вперше без батьків, що хотіли б дізнатися під час поїздки, як вони фінансуватимуть поїздку і як вони дізналися про DiscoverEU. Інформація, надана в цьому розділі, є необов’язковою та не впливатиме на процес відбору.

 7. Після подання заявки кожен кандидат отримає електронний лист від Європейського молодіжного порталу з підтвердженням реєстрації заявки, а також наданим кодом заявки та датою рішення про надання гранту.


Після завершення всіх пунктів реєстрації вам більше нічого робити не потрібно. Просто чекайте рішення. Пам’ятайте, що код, який ви отримаєте в електронному листі, потрібно зберегти. Він вам знадобиться в майбутньому.


Також можна записатися на групову поїздку (до 5 осіб). У цьому випадку заявку повинен заповнити керівник групи. Детальніше про критерії відбору можна дізнатися тут .


 


Як ви дізнаєтеся про результати?

Після завершення відбору всі заявники отримають електронний лист. Він міститиме інформацію:

 • Вибрано – якщо вашу заявку схвалено;

 • Відхилено - якщо ваша заявка була відхилена;

Після вибору переможців їхні дані будуть передані компанії, призначеній Європейською комісією для бронювання квитків. Тому подальша комунікація відбуватиметься між переможцем та цією компанією.


Звертаємо увагу, що програмою можна скористатися з 1 березня 2023 року по 29 лютого 2024 року. Це означає, що у вас буде рік, щоб здійснити подорож.

Рекомендуємо також прочитати нашу статтю про 10 найкращих університетів Польщі .

18 переглядів

Comments


bottom of page