top of page

Безкоштовна евакуація з України за кордон

На жаль, війна в Україні все ще триває і багато людей все ще потребують допомоги, щоб вибратися з гарячих точок у безпечне місце. Сьогодні ми говоримо про актуальні проекти, які можуть допомогти українцям безкоштовно евакуюватися з України за кордон.
Безкоштовна евакуація з України за кордон від Rubikus.helpUA


З початку російсько-української війни команда волонтерів Rubikus.helpUA допомагає українцям покинути зону бойових дій та отримати тимчасовий притулок у Європі . Також волонтери допомагають мешканцям окупованих територій виїхати до Європи чи повернутися додому в Україну.


З початку війни понад 50 тисяч людей покинули Україну за допомогою Рубікуса та знайшли притулок у різних країнах Європи та світу. Проект діє на базі німецької некомерційної організації Rubikus e.V. і фінансується за рахунок пожертв та благодійних внесків фізичних та юридичних осіб , долучитися до яких можуть усі охочі.


Волонтери пропонують допомогу українцям на всіх етапах виїзду з України та переїзду на нове місце:

 1. Вони допомагають їм вибрати європейську країну, де вони зможуть знайти притулок і отримати підтримку.

 2. Вони розробляють детальний план подорожі та рекомендують, як підготуватися до евакуації з України до Польщі чи далі.

 3. Допомагають з бронюванням квитків.

 4. Допомагають з проживанням під час подорожі.

Варто зазначити, що допомога організації не включає фінансову підтримку чи професійну юридичну консультацію, а волонтери не знаходять постійного житла в новій країні.


Евакуаційні заходи організовані таким чином, що в переважній більшості випадків людей спочатку транспортують до Польщі автобусами (з України в Польщу виїжджає в середньому 5 автобусів на тиждень), а потім волонтери прокладають індивідуальний маршрут для евакуйованих потягом, автобусом. і літак. Звичайно, маршрут з окупованих територій України дещо інший.


Організація оплачує квитки та транзитні притулки у Варшаві, Ризі та Нарві, де евакуйовані біженці можуть отримати проживання та харчування, квитки до Німеччини, Чехії, Фінляндії, Норвегії тощо, у тому числі проїзд на поромі з тваринами.


Нові валізи та європейські SIM-карти купуються за потреби для тих, хто їх потребує, а також вартість проїзду на таксі чи автобусі до аеропорту, квитки на літак та плата за багаж.


 

Як скористатися безкоштовною евакуацією з України з Rubicus?


Щоб скористатися послугою безкоштовної евакуації від Rubikus.helpUA ( сторінка у Facebook ), необхідно заповнити спеціальні заявки на сайті організації, в яких необхідно вказати основну інформацію про себе, зокрема:

 • імена, прізвища та дати народження всіх учасників групи, які планують евакуацію;

 • контактні дані для зворотнього зв'язку (будь ласка, пам'ятайте, що номер телефону повинен бути вказаний з кодом країни та міста) + месенджер (бажано Telegram, якщо ні, то будь-який інший);

 • розташування поточного місця перебування, щоб волонтери могли організувати допомогу безпосередньо з місця перебування осіб, які потребують евакуації;

 • Скільки разів ви залишали Україну після 24 лютого 2022 року?

 • коли ви плануєте перетинати кордон України з Європою і в якій країні ви б хотіли отримати статус тимчасового захисту, чи є у вас хтось, хто допоможе вам спочатку влаштуватися в новій країні;

 • Які документи є, скільки багажу у вашому багажі та чи є з вами домашні тварини;

 • особливі потреби – вказати, чи є в групі евакуйованих інваліди, вагітні жінки, люди похилого віку тощо.

Будь ласка, приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram , нашої сторінки у Facebook та Instagram . Це допоможе вам бути в курсі останніх новин і подій.

Для чоловіків віком 18-60 років також необхідно надати законні підстави для виїзду з України .


Доступні дві форми заяви : для осіб, які їдуть з території України , і для осіб, які виїжджають з окупованої території через кордон Росії . Заявку можна подати як на етапі планування поїздки, так і коли ви вже перетнули кордон Росії з Європою і потребуєте допомоги в продовженні подорожі.


Організатори просять подавати заявки не раніше ніж за місяць до поїздки та не повторювати заявки – попередні та повторні заявки автоматично видаляються системою та не будуть враховані.


 

Безкоштовна евакуація та супровід за кордон від Medibus

З початку конфлікту Георгій Логвинський, який є почесним членом Парламентської асамблеї Ради Європи, спільно з Посольством Ізраїлю в Україні та за участі Національної поліції України та Держприкордонслужби України Україна запустила цей проект, щоб допомогти евакуювати людей з місць обстрілів і блокади з різних куточків України. За цей період було евакуйовано понад 15 тис. людей, у тому числі людей похилого віку, деяким з яких було понад 100 років, а також хворих, дітей, поранених та інших, які потребують допомоги.Регулярні автобуси продовжують щодня перевозити людей з Одеси, Харкова, Києва, Львова та інших міст. Слід зазначити, що Medibus також здатний перевозити лежачих людей та людей з обмеженими можливостями пересування . Великою перевагою є те, що організація має унікальні медичні автобуси, кожен на 7 ліжок, а також лікарів та все необхідне обладнання для екстреної медичної допомоги.


Ці автобуси можуть перевозити до 50 осіб, у тому числі 7 лежачих. Зауважимо, що наразі це єдиний доступний в Україні варіант для таких людей з особливими потребами, окрім української державної програми медичної евакуації онкохворих та поранених .


Зараз Medibus надає безкоштовну послугу евакуації біженців з Харкова до Кишинева . Рейси відправляються щочетверга о 12:00, прибуття в пункт призначення очікується о 9:00 наступного дня. Час у дорозі залежить від кількості пунктів пропуску та черг на кордоні. В середньому він триває від 6 до 12 годин.


З собою можна брати особисті речі та засоби гігієни, але з обмеженням ваги 20-23 кг. Якщо ви плануєте мандрівку з тваринами, то також варто взяти для них воду, корм, пелюшки та фольгу. У Молдові евакуйовані отримують допомогу та повну інформацію про варіанти розміщення в країні та варіанти поїздки в інші країни .


Щоб скористатися послугами волонтерів, заповніть онлайн-заявку .

При необхідності Medibus може безкоштовно допомогти вам переселитися з Молдови в інші країни Європи.


 

Безкоштовна евакуація з України та підтримка в рамках проекту Helping To Leave


З початку війни проект Helping To Leave виконує важливу місію, допомагаючи українцям, які опинились у складній ситуації через військову агресію та геноцид. Проект стартував 24 лютого і став центральним засобом координації гуманітарної допомоги та евакуації людей із зон бойових дій та окупованих територій України.


У рамках проекту з окупованих, неокупованих і прифронтових територій України успішно евакуйовано понад 50 тисяч осіб. Однією з головних цілей проекту є надання необхідної інформаційної та гуманітарної допомоги, евакуація в безпечніші райони України чи за кордон та адаптація на новому місці. На допомогу можуть розраховувати не лише люди, які проживають в Україні та на тимчасово окупованих територіях, а й українці, вимушено переселені до Росії після початку війни.


Команда проекту складається з понад 300 волонтерів з різних країн, зокрема України, Чехії, Німеччини, Нідерландів, Ізраїлю, Грузії, Іспанії, Італії, США, Канади та інших. Вони працюють онлайн, обробляючи сотні запитів через Telegram-бот і колл-центр, забезпечуючи координацію та консультації з різноманітних питань, зокрема юридичних, гуманітарних та медичних.


Допомогу в організації поїздки з України за кордон можна отримати, звернувшись до волонтерів проекту через чат-бот Helping To Leave . При отриманні звітів через Telegram-бот оператори надають відповідну інформацію.


У випадках, коли запит є складним або потребує фінансової допомоги, він передається вузькоспеціалізованій команді, відповідальній за індивідуальні потреби, такі як медична та гуманітарна допомога, регіональна координація витрат, підтримка жінок тощо.


У міру появи нової інформації перевіряючі факти, укр. - розмовні спеціалісти перевіряють інформацію шляхом дзвінків безпосередньо на станції, служби, водіїв, установи, і після перевірки інформація повертається оператору, який ділиться нею з особою, яка потребує допомоги.


У деяких випадках людей успішно евакуювали, використовуючи лише отриману інформацію, у складніших ситуаціях або коли потрібна фінансова підтримка волонтери залишаються на зв’язку з людиною тижнями, поки не переконаються, що вони в безпеці, отримали екстрену допомогу, яка їм потрібна, у разі нещасних випадків і мати принаймні деяку загальну чіткість щодо свого наступного кроку.

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page